| DJSpook1 a întrebat:

plac o fata foarte mult dar ea zice ca nu ma place, o cunosteam de mic, eu am bunici la ea in sat si ea are bunici la mine in sat, cand am fost in vacanta de vara acolo, ea tot se uita la mine radea, chestii de astea. Iar dupa ce am plecat de-acolo ea a venit la mine in sat si se comporta foarte urat cu mine, si mi-a zis ca nu ma place, dar acuma 5 zile o prietena de a mea a intrebat daca ma place si ea a zis ca da. Eu nu stiu ce sa mai cred, cand vad ca se comporta asa cu mine mi se rupe inima, oare de ce zicea asta? Ia spus si lui sora mea ca-s frumos, iar eu cand am intrebat-o de ce a zis asta a spus ca,, de ce nu as fi spus asta, pentru ca e adevarat". Ce sa mai inteleg, acuma parca e alta fata, oare chiar ma place ori nu, poate isi ascunde sentimentele sau ce? Cand eram in vacanta la bunici mai face gesturi d-astea, daca o luam in brate voia, ma lasa doar pe mine, nu stiu ce sa mai zic, poate din cauza ca vorbeam despre alte fete? Mai il intebam pe alt baiat de acolo de fete.

Răspuns Câştigător
| claaau a răspuns:

Pai cand te vezi cu ea vorbeste-i dar cu indiferenta si cu cuvinte scurte, gen da, aha, nu astfel incat sa vada ca este o problema si sa te intrebe de ai si tu bineinteles ii raspunzi ca "nimic" dupa care ii mai acorzi un pic de atentie, o vorba frumoasa, un zambet, o privire dulce, apoi iar o ignori si uite asa ajungi sa o joci tu pe degete pentru ca treptat se va indragosti de tine si va fi decizia ta daca vrei sa stai cu ea sau nu. Bafta

2 răspunsuri:
| OMFGConrad a răspuns:

Greu de spus, dar după părerea mea, te joacă pe degete, îi face plăcere să râdă de tine. Trateaz-o cu indiferență...
P.S: indiferența nu înseamnă vreo palmă sau vreo înjurăură, în caz de...

| DJSpook1 explică (pentru OMFGConrad):

Deci, ar trebuie cand o mai vad sa nici nu vorbesc cu ea sau?

| claaau a răspuns (pentru DJSpook1):

Pai cand te vezi cu ea vorbeste-i dar cu indiferenta si cu cuvinte scurte, gen da, aha, nu astfel incat sa vada ca este o problema si sa te intrebe de ai si tu bineinteles ii raspunzi ca "nimic" dupa care ii mai acorzi un pic de atentie, o vorba frumoasa, un zambet, o privire dulce, apoi iar o ignori si uite asa ajungi sa o joci tu pe degete pentru ca treptat se va indragosti de tine si va fi decizia ta daca vrei sa stai cu ea sau nu. Bafta