| dohteM a întrebat:

Povestea mea este destul de ciudata.eu am placut o fata din clasa inca de pe primul semestru. dar si colegului meu de banca i-a placut. El a avut mai mult curaj si i-a spus de simte. cei doi s-au combinat, dar s-au despartit dupa 2-3 zile deoarece ea il vedea ca pe un prieten, nimic mai mult. In acest timp i-am spus ce simt pentru ea si ea mi-a zis ca ma place. dar nu putem fi impreuna deoarece n-am mai vorbi cu colegul meu toata viata probabil.ar fi tradarea totala... iar ea incearca sa ma uite acum.sa ne prefacem ca nu s-a intamplat nimic. Ce ramane de facut? Eu o iubesc pe aceasta fata, dar nu stiu daca mai simt la fel pentru mine.Cum as putea sa o recastig? sa o conving ca poate fi ceva intre noi?

2 răspunsuri:
| SMarius a răspuns:

Deci, vb cu prietenul tau inainte...intreaba-l daca e ok daca te dai putin la ea, sa vezi cum o sa reactioneze(nu-i spui k v-ati combinat deja, intr-un fel)! El normal o sa spuna ca da, ca nu ii pasa, si atunci ramai cu aman2! Bafta!

| FaraNume2014 a răspuns:

Iti faci breton la vene si fata e a tawinking