| mysteriouswoman6905 a întrebat:

Sall TPU! Povestea e cam asa:am sub 15 ani si peste 11(nu vreau sa mentionez varsta exacta, fiindca mi-e teama ca va schimba raspunsul), colegul meu este un baiat super de treaba si suntem prieteni buni, insa doar prieteni.Nu arat rau si nici proasta nu sunt.Eu as vrea sa-i fiu mai mult decat prietena, insa lui nu ii place de mine.Ma rog, m-a placut mai demult, dar acum el este indragostit de colega mea de banca(fiindca are forme, cica, dar avem aceleasi masuri).Oricum.Intrebarea mea este:ce pot face sa ii fiu mai mult decat prietena colegului meu, chiar il plac si chiar nu mai stiu ce sa fac, am vrut sa ii spun sau sa aflu de la el daca ma place de o gramada de ori, insa nu am aflat nimic si nici nu am curaj sa ii zic in fata,, te plac". PLEASE HELP!(dau funda)
P. S.:Colega mea nu e interesata.

Răspuns Câştigător
| b3b3MikutsA a răspuns:

Pai.Ce sa spun si eu am fost in aceeasi problema.Iam spus ca-l plac, dar si colega mea il placea dar era prea timida sa-i spuna... deoarece am fost prima care i-a spus acum sunt impreuna cu el dar lucrurile nu prea stau asa cum ar trebuie. Sfatul meu este ca nu prea e bine sa--ti faci un iubit care este in aceeasi cls.cu tine.Bine cel putin e parerea mea. Funda?

2 răspunsuri:
| jjeleu a răspuns:

Pai : cauta sa stai cu el, sa-l mai imbratisezi asa din ''greseala'', sa ii arati ca ai aceleasi pasiuni ca el, vorbeste pe net cu el mai mult. cauta sa fii interesanta.In maxim o luna zic ca ai sanse la el insa roag-o pe prietena ta sa vb cu el

| VlaAaDuTzZ333 a răspuns:

Incearca sa-l inviti la ziua ta de nastere sau la petreceri si daca el vrea si pe tine te lasa ai tai poti merge intr-o seara la un club.Incearca sa-i fi adorabila sa-l ti de mana sa vorbesti calm.Eu cam atat stiu dar am sa mai intreb prieteni si daca aflu ceva nou am sa-ti trimit cat de repede pot un mesaj.