| JustMeAnotherSingle a întrebat:

problema mea e ca vreau sa intru in vorba cu fetele, sa iau atitudine si nu stiu ce subiecte de intrat in vorba sa folosesc. Astept pareri, in special de la fete, eventual cateva sfaturi despre ce sa vorbesc dupa ce intru in vorba.

Răspuns Câştigător
| ДdД a răspuns:

Ei bine nu iti trebuie chiar un subiect sa intri in vorba cu o fata o saluti,te prezinti in caz ca nu te cunoaste, o intrebi ce face...dar daca vrei neaparat subiecte...ele vin pe moment si depind de locul unde te afli si de fata cu care vorbesti,pentru ca nu poti sa intrebi o fata pe caretocmai ai cunoscut-o in parc daca stie tema la mate sau i s-a parut amuzanta gluma pe care ai facut-o la oralaughing,e un exemplu idiot, stiu, dar cred ca te-ai prins de ceea ce vreau sa spune, cat despre ce sa vorbesti dupa ce ai intrat in vorba cu o fata si incearca sa afli cat mai multe despre ea(hobby-uri, muzica, melodii/filme/carti/autori/cantareti preferati) si totodata sa i te descrii si tu ca altfel o sa se simta asaltata de intrebari!

pa-pa

| JustMeAnotherSingle explică (pentru ДdД):

Mersi

| ДdД a răspuns (pentru JustMeAnotherSingle):

N-ai pentru ce!

4 răspunsuri:
| stresat a răspuns:

Las-o pe ea sa vorbeasca mai mult daca tu nu stii despre ce sa vorbesti. Intreab-o despre ea, ce ii place sa faca, unde se vede in viitor, etc.

| Alexandraa0 a răspuns:

Pai sa spui lucruri despre tine, despre ea, mai la o barfa ca fetele adora barfele