| NoWomanNoCry a întrebat:

Buna,am o mica problema pe care tot incerc sa o rezolv de un timp,nu stiu daca e chiar o problema dar tot e ceva ce ma deranjeaza. Vreau sa stiu ce as putea sa fac ca sa fiu mai bun la conversatii, in special cu fetele...nu stiu cum sa zic,am asa ca un fel de frica sa nu zic prostii sau asa,si mai sunt si timid cateodata dar in principal asta e,ca imi e frica sa nu zic ceva gresit,si din cauza ca ma gandesc incontinuu la asta, pur si simplu nu imi vin subiecte de vorba si nu pot sa fac o conversatie...asta e problema care pe mine ma deranjeaza foarte mult,nu stiu cum sa deschid subiecte pur si simplu nu imi vin idei despre ce sa vorbesc. Va rog ajutati-ma daca puteti, mersi anticipat happy

Răspuns Câştigător
| aXandra a răspuns:

Exersarea poți să o faci acasă în oglindă, iar pentru încredere îți trebuie timp și exercițiu mintal. Trebuie să vrei și să încerci. Niciun lucru nu este ușor de la început...

5 răspunsuri:
| PreaTareღ a răspuns:

Nu-ți fie frică că gresesti, crede in tine.
Succes

| NaneSchizophrenia a răspuns:

Incearca sa exersezi, si sa nu-ti mai faci griji in timp ce faci asta, gandeste-te ca nu te aude. Gaseste o metoda buna
Bafta!

| Futhakari a răspuns:

Casa poti purta cu cineva o conversatie trebuie sa aveti ceva in comun sa fi facut ceva impreuna asa ca un plan de unde sa pornesti. Tu acuma ai nevoie de sfaturi de agatat cred te simti singur si ai nevoie ca tot omu pe cineva. Daca tot am pomenit de treaba asta, vb cu preteni sa ati faca lipeala cu o fata.Sa nu fi prea pretentios la prima dar uni sunt pretentiosi cum sunt eu de fel laughing

| aXandra a răspuns:

Încercă să exersezi înainte și să ai încredere în tine, atitudinea este importantă! Succes în încercarea de a face conversații!

| NoWomanNoCry explică (pentru aXandra):

Pai da dar cum sa exersez..ca as exersa, si asta cu increderea nici nu imi dau seama cum sta treaba.