| Alexandru_Alex_1981_CPam a întrebat:

Recent m-am îndrăgostit de o colega de clasa cu care vorbesc in fiecare zi atât la școala cât si pe telefon(Facebook).Eu nu i-am spus ca o plac dar i-am dat de înțeles asta.A doua zi la școala ma gândeam daca e asa prinsa sau nu si mi-a dat telefonul pentru a-mi arată ceva.M-am uitat la convorbirile cu prietena ei cea mai buna si mi-am dat seama ca ii spune tot ce ii spun eu, iar după am văzut un mesaj care spunea:"El imi da de înțeles ca ma place dar il voi baga in friendzone"
Mai Menționez ca ei îi place de un anume cântăreț, de la zone Direction si îmi tot spune cum se vede ea soția lui, si de-astea.Nu prea știu ce sa fac, AJUTOR!

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

E prea tarziu sa mai faci vreun lucru. Doar sa accepti ca nu te place. Cel mai bun lucru pe care il poti face acum este sa incepi sa o ignori. Ii spui (de preferat in fata, sa fiti doar voi doi) ca tu vrei ceva mai mult de la ea decat prietenie si vrei sa stii daca se va intampla ceva sau nu. Pentru ca altfel, nu crezi ca mai are rost sa continuati sa vorbiti. Dar trebuie sa fii pregatit pentru ca vor urma momente nasoale pentru tine. Iti va parea rau, vei vrea sa intorci ce ai spus, dar sunt chestii care ti-ar face doar mai mult rau. Daca faci asa si te racesti brusc fata de ea ii arati ca meriti la fel de mult ca ea sa fii fericit si ea nu e cu nimic mai presus decat tine doar pentru ca e fata. Ori ea cumva devine interesata de atitudinea ta si te alegi macar cu o zi sau perioada scurta de remuscari ale ei, un sarut si poate ceva mangaieri (dar oricum de o relatie nu va fi vorba si nici nu te-as sfatui sa accepti o relatie dupa asta chiar daca ar vrea ea). Ori iti iei pur si simplu ******* inapoi si mergi mai departe mandru ca nu ai ramas in mocirla aia in care iti plangeai de mila fara sanse de a obtine ceva.

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Daca se vede in viitor nevasta unuia de la One Direction, cred ca e o fata cu capul pe umeri care stie ce vrea happy
In alta ordine de idei, dragut si gestul tau, de a-i citi mesajele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o solutie sa ignori, dar nici sa insisti. Cred ca sunteti destul de micuti si aveti toata viata inainte.