| anonim_4396 a întrebat:

Sa va povestesc, povestea mea :
Am vazut o fata de la mine din scoala, mi-a placut la prima vedere, m-am interesat si eu asa, si am aflat ca nu are iubit. Dupa am dat in vorba cu ea pe chat, pe Facebook, tot am vorbit cu ea 3-4 zile.
Bun, si tot am vorbit si mi-a spus ca incearca sa se cupleze cu un baiat.
Ce sa zic, am continuat sa vorbesc cu ea, alte 2 zile, si iar mi-a spus asta, iar atunci fiind trist am spus ca o plac, ea si-a cerut scuze, dar place pe altcineva.
Prin scoala am inceput sa ne salutam dupa ce ne stim, iar de 2 zile s-a despartit de acel baiat.
Motivul l-am aflat, ea isi taia venele, dar nu gen sa se sinucida, placere, stiti voi ce vreau sa zic.
Baiatul acela s-a despartit de ea, dar el mai vrea sa aiba o relatie cu ea daca nu ar mai face asta.
Si cred ca si ea il mai place.
Ce sa fac? E chiar frumoasa tipa.
Daca tot s-au despartit, sa incerc sa vorbesc cu ea, sa mai stau cateva zile sa nu il mai placa pe acel baiat?

2 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Pai, continua sa vorbesti cu ea, ca doar nu te costa nimic, dar vezi-ti si de viata ta - adica sa nu te gandesti doar la ea. Te comporti ca un baiat bine-crescut pana se hotaraste si ea ce mosu vrea si eventual atunci actionezi. Momentan ii dai pace si vorbesti cu ea normal.

| LoveSleep a răspuns:

1. Nu știu cum ai aflat tu de la ea că place un tip. Nu e treaba ta. Nu întrebi, nu asculți.
2. După ce ți-a zis totuși că place pe cineva tu i-ai spus că o placi. Pe bune, mă? a) e prea repede b) e un moment prost c) nu-i spune că o placi decât dacă ești un fel de Ronaldo cu încrederea și carisma lui...(habar n-am).
3.Nu sta 2 zile să nu il mai placă, îți pierzi timpul. Din moment ce se taie pentru el, înseamnă că e "îndrăgostită" de el. Și că are maxim 15 ani. Și că e foarte, foarte pr..af. Ce vezi la ea, pe bune? Chiar vrei să fii cu o tipă care se taie pentru un baiat?