| alexandra12058894 a întrebat:

Salut TPU

Sa va spun cum a inceput totul:

Acum aproximativ 1 an m-am indragostit de un baiat foarte pupular din scoala (genul acela de baiat fitos, laudaros, bogat, adorat de toate fetele etc.). Eram la o petrecere la scoala si cand l-am vazut mi s-a pus pata pe el Faza naspa e ca el nici nu ma cunostea atunci. Dupa vreo saptamana colegele si-au dat seama ca-l plac si au mers imediat sa-i spuna la inceput eu am pus o prietena sa se uite dupa el si asa iar el a crezut ca acea fata sunt eu si ca acea fata il place. Prietena mea nu voia sa creada baiatul acela ca ea il place si m-a pus sa vorbesc cu el si sa-i explic totul. Eu eram extrem de emotionata si ca lucrurile sa mearga si mai rau cand a fost sa vorbesc cu el toata fetele din clasa mea au venit cu mine si cu el mai erau vreo 4-5 baieti ~x( Va dati seama ca eu dupa ce ca muream ca vorbesc cu el a trebuit sa mai fie atente si 10 persoane la tot ce spun. Eu nu mai stiam pe ce planeta sunt mai ales cand i-am vazut zambetu' ala strengar am crezut ca ma topesc asa ca m-am comportat ca o mare proasta si am zis foarte repede "eu sunt alexandra si ea e oana (fata care credea baiatu' ca o place)" apoi eu am plecat repede (cred ca si fugeam) si am vazut pe chipul lui ca nu a inteles nimic. precis se gandea la ceva de genul "cine e asta si ce a vrut?". De atunci cand ma vede se uita mereu la mine dar nu imi zambeste nu nimic El e cu 1 an mai mare decat mine desi e aceeasi clasa cu mine (nu suntem colegi, eu sunt in C si el in A). Cand il vad simt ca lesin, imi sare inima din piept si nu ma pot abtine sa nu zambesc cand ii vad si lui zambetu acela si acum zambesc doar cand ma gandesc la el. Acum ca e vacanta nu l-am mai vazut (eu ma intalneam uneori in autobuz cu el cand mergeam la scoala) si simt ca mor. Uneori imi este asa dor de el ca incep sa plang incep s-o iau razna. Dar azi cand am intrat pe facebook am vazut ca mi-a dat add si eu i-am dat accept (prietenul lui cel mai bun imi daduse de mult add si i-am dat accept si lui ala ).

Credeti ca e ceva ca mi-a dat add sau ar trebui sa nu ma mai gandesc? Unele prietene zic ca nu inseamna nimic dar eu tot visez la el >8-

Multumesc la toti care au citi tot si care au raspuns fara misto si scuzati categoria dar este cea mai vizualizata si am nevoie de sfaturi happy [stiu ca v-ati saturat de cei care zic asta dar nah]

Funda la raspunsul cel mai folositor

Răspuns Câştigător
| somebody30 a răspuns:

Buna!
Nu vad nimic rau in dorinta ta de a trai o poveste de dragoste( si sper sa nu gresesc prea mult cand o numesc asa) desprinsa parca din filmele americane cu adolescenti. Stiu si eu cum e, am trecut si eu prin asta.Baiatul frumos, popular, carismatic.Sincer, nimeni nu cred ca are dreptul sa iti spuna sa nu te mai gandesti la el sau ca anumite gesturi ale lui nu inseamna nimic. De exemplu, tu ai da add cuiva care nu te intereseaza absolut deloc? Cred ca nu.Nu stiu ce varsta ai, dar personal consider ca e foarte bine sa continui sa iti imaginezi o poveste frumoasa atata timp cat visele nu iti altereaza realitatea. Din punctul meu de vedere asta e cel mai important lucru.Doar in felul acesta poti sa ai grija de tine, de sentimentele tale, de inima ta. Nu transfigura nimic( si iti spun asta pentru ca stiu ca noi, fetele, atunci cand ne indragostim de cineva care nu ne cunoaste si nu ne impartaseste sentimentele tindem sa amplificam orice gest, orice cuvant, orice privire. Stii, cu alte cuvinte facem din tantar armasar)
Spui ca intre voi nu e niciun fel de relatie, nu ati vorbit prea mult, nu va cunoasteti aproape deloc. Deci nu ai de unde sa stii sau sa iti inchipui ce simte el. Asadar, e ok sa visezi daca asa te simti bine, dar nu il face pe el si povestea voastra imaginara(deocamdata) centrul universului tau.Lasa lucrurile sa vina de la sine, nu forta nimic, incearca sa nu ai prea mare incredere in fetele de pe langa tine sau cu alte cuvinte, pastreaza-ti sentimentele pentru tine.Si nu uita: nu ne putem schimba destinul. Daca e sa fie cu tine, o sa fiti impreuna. Daca nu, ce-i al tau e pus deoparte si cand o sa il intalnesti povestea voastra (reala de data asta) va depasi cu mult orice scenariu de film.happy

7 răspunsuri:
| MyFirstLove a răspuns:

Fata esti cea mai tare. Sti cum se spune incercarea moarte n-are,, deci nu renunta. Cu facebook-ul, pai se intereseaza de tine din cate vad.

| Kafeeaua a răspuns:

Daca estiacel stil emotionat.
Atunci mergi pe facebook la informatii si iai idu`l.
Incearca sa ii spui ca tu il placi...ba mai mult de atat.din cate vad il iubesti.
Stiu ca e greu sa lasi emotiile deoparte dar pe mess e altfel. nu e ca fata`n fata cu acea persoana.
Incearca sa ii demonstrezi ca esticea mai buna. Dar nu prin fite. Crede`ma baieti urasck fetele fitoase.
Pe la sk.fa un plan cu fetele pentru al kuceri dar vezi ce prietene iti alegi pentru ca vad ca nu sunt asa de incredere colegele.

P.S atunci trebuia sa-l iei deoparte si purtai o discutie normala cu el si iti cereai scuze de comportament.si ii spui ca erai emotionata.
multa bafta!
sper sa fii aleasa inimi lui!

| 5123fsda a răspuns:

Poi...happy eu cred ca ar trebui sa lasi emotzile deoparte(poate ii mai greu dar nah...) Si sa ii suni adevarau daca nu are prietena o sa fie si mai usor, fi si tu mai tupeistahappy
Mult noroc...tongue

| buffymuff a răspuns:

Incearca sa treci cat mai neinteresata.dar asa mai rebela.si cu capul sus.plus frumos aranjata cu parul desprins si cu vreo 2 prietene pe langa tine...si sa te admire...sa treci asa ca MIA din Rebelde, si incearca sa te faci faci vazuta de el facand un hobby deal tau dansand sau cantand ceva dar care sa-ti iasa bine. pup papa. funda?

| llucixxl a răspuns:

"Pupular"? lasă-mă să ghicesc, avea un Howitzer în pantaloni?

| sisoloco a răspuns:

In ce desen animat era asta? cred ca am ratat episodul...

| ale1993 a răspuns:

Cum te numesti pe facebook? daca vrei i ti dau multe sfaturi in privatwinking:*