| alexandra12058894 a întrebat:

Salut TPU

Sa va spun cum a inceput totul:

Acum aproximativ 1 an m-am indragostit de un baiat foarte pupular din scoala (genul acela de baiat fitos, laudaros, bogat, adorat de toate fetele etc.). Eram la o petrecere la scoala si cand l-am vazut mi s-a pus pata pe el love struck Faza naspa e ca el nici nu ma cunostea atunci. Dupa vreo saptamana colegele si-au dat seama ca-l plac si au mers imediat sa-i spuna. la inceput eu am pus o prietena sa se uite dupa el si asa iar el a crezut ca acea fata sunt eu si ca acea fata il place. Prietena mea nu voia sa creada baiatul acela ca ea il place si m-a pus sa vorbesc cu el si sa-i explic totul. Eu eram extrem de emotionata si ca lucrurile sa mearga si mai rau cand a fost sa vorbesc cu el toata fetele din clasa mea au venit cu mine si cu el mai erau vreo 4-5 baieti. Va da'ti seama ca eu dupa ce ca muream ca vorbesc cu el a trebuit sa mai fie atente si 10 persoane la tot ce spun. Eu nu mai stiam pe ce planeta sunt mai ales cand i-am vazut zambetu' ala strengar am crezut ca ma topesc asa ca m-am comportat ca o mare proasta si am zis foarte repede "eu sunt alexandra si ea e oana (fata care credea baiatu' ca o place)" apoi eu am plecat repede (cred ca si fugeam) si am vazut pe chipul lui ca nu a inteles nimic. Precis se gandea la ceva de genul "cine e asta si ce a vrut?". De atunci cand ma vede se uita mereu la mine dar nu imi zambeste nu nimic sad El e cu 1 an mai mare decat mine desi e aceeasi clasa cu mine (nu suntem colegi, eu sunt in C si el in A). Cand il vad simt ca lesin, imi sare inima din piept si nu ma pot abtine sa nu zambesc cand ii vad si lui zambetu acela love struck si acum zambesc doar cand ma gandesc la el. Acum ca e vacanta nu l-am mai vazut (eu ma intalneam uneori in autobuz cu el cand mergeam la scoala) si simt ca mor. Uneori imi este asa dor de el ca incep sa plang crying incep s-o iau razna crying. Dar azi cand am intrat pe facebook am vazut ca mi-a dat add si eu i-am dat accept (prietenul lui cel mai bun imi daduse de mult add si i-am dat accept si lui ala laughing ).
Credeti ca e ceva ca mi-a dat add sau ar trebui sa nu ma mai gandesc? Unele prietene zic ca nu inseamna nimic dar eu tot visez la el.

Multumesc la toti care au citi tot si care au raspuns fara misto happy si scuzati categoria dar este cea mai vizualizata si am nevoie de sfaturi happy [stiu ca v-ati saturat de cei care zic asta dar nah laughing ]

Funda la raspunsul cel mai folositor happy

Răspuns Câştigător
| SeNnd a răspuns:

Deci as putea face misto da dupa ce am citit tot si ma refer la tot imi era un pic rusine nah deci faza ca daca chiar iti place de el cauta un mod de a vorbi sa zicem pe mess sau chiar facebook acum ca t-i-a dat add poti sa vb cu el te bagi un pic inseama si incerci sa vorbesty aaa si ca ti-a dat add nu e un fell de a zice ca te place la baieti e cam ciudat adica el a intrat pe ffacebook t-ea vazut poza si te-a recunoscut sau ti-a adus aminte numele e cam straniu ce zic aasa deci vaza e ca trebuie sa vorbesty ii zici ca il placi mai bagi ceva si il intrebi daca si el te place si daca zice nu incerci sa te faci mai remarcata si la scoala sau pe strada daca te intalnesty bagate in seama eu doar atat vroiam sa iti...
deci vorbesty si faci schimbari daca nu merge ok pa scuze pentru greseli

1 răspuns:
| nesatori a răspuns:

Parerea mea este ca s-ar putea sa te placa... Dar sa nu iti faci sperante mult prea mari, pentru ca o sa sfarsesti prin a te dezamagi cu propriile asteptari. Te sfatuiesc sa te apropii mai mult de el (afland ceea ce ii place, si sa deschizi un subiect comun), si peste ceva timp, iti vei da singura seama daca te place. Sau daca nu, poti sa rogi un prieten sa il intrebe. Bafta big grin