| anonim_4396 a întrebat:

Sunt baiat si am o problema grava. Nu pot face copii sau cel putin nu natural fiindca supar de o boala care afecteaza grav organele genitale, practic nici nu le lasa sa creasca. Testiculele mele sunt atrofiate iar lungimea p** este foarte mica ca a unui copil. Oare mar intelege prietena mea vreodata daca i-as spune ca nu pot face copii. Poate ca in privinta organelor as face o operatie. Imi doresc foarte mult un copil, daca nu fac unul nu am de ce sa traiesc in viata asta.
Va rog ajutati-ma.

6 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Incearca in primul rand sa-ti schimbi modul de gandire.Esti in viata, problema ti se poate rezolva, nu esti primul si nici ultimul care sufera de asta. Daca vei tine la prietena ta si ea la randul ei te va iubi, faptul ca nu poti avea copii nu va un factor asa de important incat sa vi se strice relatia.Ai multe motive pentru care sa merite sa traiesti. Daca iti doresti un copil, il poti adopta.Nu vezi, unii nu-si iubesc nici propriul copil, dar tu, daca iti doresti foarte mult unul, va fi totul perfect.Asta nu e un lucru pe care sa-l lasi sa-ti macine viata.happy
Capul sus.>big grin

| B3belusha a răspuns:

Off asa e, copilul pana la urma o sa-ty dea speranta sa traiejti si sa mergi mia departe, sa infurnti loomea asta cruda, si asta doar de dragul lui.
Si daca intr-adevar te ubejte, prietena uh va intelege problema asta, crede-ma.
App ca nu o sa poti sa faci copii, nu e asa. Medicina a avoluat, si evolueaza pe zi ce trece, mai mult ca sigur exista operatii care fac posibila *insarcinarea artificiala* a unei femei cu *gena barbatului, fara ca acejtya sa aiba vreun contact sexual, si totul se face printr-o procedura medicala. Aja ca, problema cu avutul copiilor e ca shui rezolvata daca tii neaparat.
App de prietena, asta depinde de ce fel de prietena ai, si atunci cand o ai pe cea potrivita, aceea va intelege situatia si se va conforma dupa ea. Deci, capul sus, viata mearge inainte, e frumoasa, bucura-te de ea big grin
Succes in viitor si in tot ceea ce iti planuiejty sa faci happy

| zarkon a răspuns:

Nu dispera, în lumea asta sunt şi persoane întelegătoare şi cu sigurantă vei găsi pe cineva cu care o să ai un copil şi o viată normală şi frumoasă, ai încredere în tine, contează foarte mult. Baftă!

| MICHAel a răspuns:

Multi oameni aleg sa isi puna capat zilelor ( nu zic ca este si cazul tau doamne fereste) asta nu e un mod de a scapa de probleme viata trebuie traita la maxim, multi fac greseala ca la primul obstacol sa isi puna capat zilelor sau am mai vazut pe TPU o intrebare de genu " mai are rost sa treiesc dupa ce iubitul m-a parasit?" este doar o dragoste din tinerete gandeste-te ca in fata mai ai 60-70 de ani de trait, cand te gandesti la ceilalti oameni care traiesc fiecare clipa cu cei dragi iar tu alegi calea asta pentru un baiat oarecare sau fata depinde dupa caz, asta nici macar nu trebuie gandit dar mite aplicat. gandeste-te ca viata asta are un singur sens, nu are rost sa faci asa ceva nici daca nu ai mai avea pentru cine sa treiesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietena ta te va intelege.
Trebuie sa ai credinta si sa ii spui adevarul de la bun inceput.

| radmaria a răspuns:

Mai bine consulta un specialist!, sau du`te la un pshiolog care iti poate schimba modul de gandirehappy