| LoveIsWay a întrebat:

Salut Tpu.Sunt baiat, si cred ca unei fete ii place de mine, mie imi place de ea, dar nu prea sunt sigur.Ce ar trebui sa fac ca sa fiu sigur? Ea da semne ca m-ar placea dar neah...
Va rog nu raspundeti aiurea! Nu-mi pasa doar de niste sfaturi pana la urma pentru asta e site-ul asta! Sper ca ma veti ajuta! Mersi!

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Unii baieti sunt destul de timizi, depiunde de caracter dar nu sunt rusinosi oricand ci doar in priviinta fetetelor. Poate si tu te afli printre ei te-ai bloca cand ar trebui sa ii ceri o intalnire sau sa iesiti ca na, e greu deci NU O FACE! Nu ai de unde stii daca fata te place cu adevarat sau ti-se pare poate nu te place si te va rani, mai intai fi sigur.Noi,fetele,dam semne aiurea si voi baietii, nu le pricepeti niciodata happy.Ce ar fi sa aflii mai multe lucruri despre ea, sa te imprietenesti cu ea si sa te atasezi de ea astfel incat sa stii daca te place si sa fi sigur ca si tu o placi.Nu reactiona direct nu ii spune nimic pur si simplu fa ce ti-am zis si impresioneaz-o daca ii spui direct iese ca si :
(tu)-Buna.
(ea)-Hey.
(tu)-Te plac da nu-s sigur da tu ma placi?
Cu o astfel de conversatie schimbi comportamentul ei in rau si in acelasi timp o lasi confuza si nici prin intermediul internetului sa nu ii spui.

| LoveIsWay explică (pentru KinderBeeeib):

Sunt amic cu ea adica na suntem si colegi de clasa si ne intelegem ok, dar faza e ca nu stiu ce sa ii zic! Sunt aproape sigur ca ma place, ma inteleg bine cu toti colegi dar in jurul ei ma simt ca un fraier.Ma simt de parca n-as exista.Si nu ma face ea sa ma simt asa.Ma fac eu singur.Nu prea stiu ce sa vorbesc cu ea.Sa ma spun ca mi-a dat nr ei de telefon sa o sun sa iesim undeva? D'asta ma simt asa nul.App am 14 ani.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca esti baiat, cu pretentia de viitor barbat, atunci intelege ca odata ce-ti place de o fata si doresti sa fii cu ea, atunci trebuie sa curtezi acea fata, trebuie, prin sarmul si inteligenta ta, sa o cuceresti. Daca deja tu crezi ca fata te place, atunci este cazul sa o inviti in oras la clasicul suc. Bafta!

| PaulFerariu a răspuns:

Vorbeste cu ea..Cheam-o la un suc si aflai parerea big grin