| Gomez_Selena's_1992 a întrebat:

imi place de un baiat...mai bine zis imi placea de el, acum vreau sa il uit deoarece el nu prea da multe semne ca mar place si el pe mine, mai nou am auzit ca a fost la plimbare cu fratele lui, cu o fata pe care o cunosc si eu si cu inca o fata care i-a dat like la poze, si el i-a dat ei, asa ca am decis sa renunt pentru ca nu cred ca mai are rost, nu pentru umbla si cu alte fete ci pur si simplu daca el nu simte ce simt eu pentru el atunci mai bine il uit. La urma urmei nu e ultimul baiat din lume.Ma puteti ajuta cu niste sfaturi? si niste statusuri care sa aiba legatura cu situatia mea? PS:tin sa va zic si faptul ca nu stiu sigur daca el ma place sau nu si ca am stat de vorba de cateva ori cu el dar el fiind mai prietenos nu mi-am dat seama de anumite gesturi care sa arate daca ma place macar un pic. dau FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| selena05 a răspuns:

Sal! nu ai de unde sa stii ce simnte el daca nici macar nu l-ai lasat sa inteleaga.Eu una cred ca cel mai bine ar fi sa ii spui direct sau sa sa il faci sa inteleaga clar ca iti place pana la urma chiar daca nu simnte la fel nu ai nimic de pierdut daca incerci macar.Eu pe la vreo 14 ani eram foarte indragostita de un baiat, iar el ii trimetea biletele prietenei mele ..imi amintesc ca le si citeam(fiindca prietena mea mi le arata) si ma simnteam foarte nasol, apoi eu am plecat m-am mutat la alta scoala si ne-am vazut ulterior atunci cand eu aveam 17 ani, mi-am luat inima in dinti si i-am povestit cum il plac de mai mult timp...El mi-a spus ca ii trimetea biletele prietenei mele pentru ca i se parea ca nu sunt accesibila si ca nu a avut curaj niciodata.In fine ne-am cuplat pentru o perioada s-a dovedit ca nu suntem compatibili si am ramas foarte buni prieteni.Ideea este ca nu poti sa iei o decizie pana nu iei atitudine si lasi lucrurile clare ia-ti inima in dinti si fa-te inteleasa poate chiar o sa fie ceva frumos asta bineinteles daca iti place respectivul baiat foarte mult si crezi ca se merita. Bafta!

3 răspunsuri:
| 3udoareu a răspuns:

Spune-i tu adevarul! Fii cea care face primul pas. E mai ok asa, daca spui ca e perietenos inseamna ca nu se va rade de tine daca ii spui ceea ce simti. Succes :*

| Costel_Neculai_1988 a răspuns:

Ca sa il uiti mai bine hai sa ne cun iti dau nr meu si vor 0763540190 si ma cheama costel si sunt singur daca
vrei ai nr meu pup pup pup pup pup pup

| Gomez_Selena's_1992 explică (pentru Costel_Neculai_1988):

Nu...imi pare rau dar nu cred ca era nevoie sa imi dai numoarul tau straight face esti chiar penibil sicera sa fiu!