| Anonim2442 a întrebat:

Sunt cu o fată de aproape 9 luni de zile, și, ma deranjează faptul ca vorbeste cu alții. Bine, intr adevăr, chestia asta nu ma deranjează, ma deranjează ca intră in jocul lor de flirt. Faza e ca, acum o luna-doua, ii dăduse un băiat mesaj, și a zis ca e prieten cu el de la 5-6 ani, dar de la vârsta respectiva, ei nu au mai vorbit (acum prietena mea are 15), și, faza e ca, lunile trecute a primit mesaj, și nu știu, au devenit ușor ușor, sa se apropie mai mult, pana când intr o zi, i am zis sa îl blocheze pe wapp, l a blocat, mi-a trimis ss și apoi l a deblocat vorbiind in continuare cu el. Apoi, m-am conectat pe wapp ul ei, după telefonul meu, și nu a mai vorbit cu el, era la blocat. Apoi m-a deconectat după wapp ul ei, dar nu am încredere ca încă e blocat sau nu. Ei doi sunt/erau in jocul ala de filtrat. Eu sunt sigur ca nu o sa ma lase pentru niciunul, dar chestia e ca ma face sa sufăr vorbiind cu el. Nu știu ce sa fac, ajuta ti ma, va rog, dar fără despărțire. DAU FUNDA❤️

Răspuns Câştigător
| anais13 a răspuns:

Comunicare. Trebuie sa vorbești cu ea și sa ii explici cât de tare te deranjează și sa căutați soluția cea mai buna pentru amândoi. Nu e ok sa fie prea apropiată de un alt băiat din punctul meu de vedere. Tu trebuie sa fii mai presus ca orice alt băiat, având in vedere statutul tău in viața ei. Și nu fi așa sigur ca nu te-ar lasa pentru nimeni, dacă chiar te iubeste așa mult, ca înceta sa vorbească cu el, de dragul tău.

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pai fix asta e rau ca nu te lasa si te tine de umplutura, macar daca te-ar lasa si si-ar vedea de treaba.
La varsta voastra joculetele si dorinta de atentie e mare si atunci cam greu sa renuntati la astfel de obiceiuri. Daca te deranjaza si stai mereu in cumpana despartete de ea.

| Hammurabi a răspuns:

Ești pe un drum total greșit.
Nu-i poți interzice prietenei tale cu cine să vorbească, cu cine să glumească sau să socializeze în general. Sau să-i impui să-și blocheze vechii prieteni pe wapp.
Asta e cea mai sigură rețetă să o pierzi în câteva luni de zile.
Pentru că nimeni nu poate fi ținut cu forța, prin constrângeri sau prin șantaj.
De ce ar mai sta o fată cu un ciudat care îi restricționează viața?
Singurul lucru deștept pe care îl poți face, e să fii zi de zi mult mai bun decât toți ceilalți și atunci ea va avea motivația reală pentru care să stea cu tine, să te respecte, să te iubească fără să o constrângă nimeni și nimic. Iar tu prin asta nu vei face altceva decât să contribui la dezvoltarea ta personală.
Ar trebui să fie foarte simplu să înțelegi lucrurile astea. Pentru că nu ai variante.
Într-o relație, ambii parteneri trebuie să-și ofere zi de zi motivațiile pentru care sunt împreună. Altfel nu durează.
O relație nu poate funcționa "din inerție". In momentul în care ai renunțat să mai construiești la ea se va dărâma totul. Rapid.

| alina2k18 a răspuns:

Ete nah laughing de ce te bagi in tf ei? E treaba ei cu cine vorbestewinking

| Necunoscut112 a răspuns:

Flirtat*. Nu mai fi aşa sigur că nu te-ar lăsa pentru nimeni. Ba chiar aveti nevoie de o minune să rămâneţi împreună toată viaţa, aşa cum vă imaginaţi voi. Sunteti foar doi copii care sunt la vârsta cunoaşterii sinelui şi a celorlalţi, la vârsta experimentarii. Chiar dacă mai toată lumea o să îţi spună că e golanca bla bla, eu îţi spun că e normal ce face. E super benefic la vârsta voastră să vorbiţi cu cât mai mulţi oameni pentru a descoperi ce vi se potriveşte pe viitor. Ce nu e potrivit la vârsta voastră sunt relaţiile, care oricum sunt trecătoare.

| Basilievski a răspuns:

Trebuie sa rezolvi situatia in stilul Bucuresti, anii '90. Mergi la el cu gasca ta, luati vreo 2-3 topoare si pac! Nu mai vorbeste cu el.