| AlexeLup a întrebat:

Salut Tpu.Sunt foarte indecis si am nevoie de un sfat in ceea ce priveste povestea mea.Am 21 de ani si pana acum 3 luni am cunoscut-o pe iubita mea de 35 de ani care este despartita, este o femeie dificila dar imi place cum arata şi ne culcam impreuna odata pe saptamana la mine deoarece are un copil de 10 ani.Problema este ca acum 7 luni la noul meu loc de munca l-am cunoscut pe cel mai bun prieten al meu si ne-am inteles din start.
Tovarasul meu este o fire sensibila si ma ajuta tot timpul,mi-a adus de mancare cand nu am avut, mi-a fost alaturi, a avut grija de mine si e cu ochii in 4 sa nu fac prostii sau lucruri gresite,ma cearta si imi spune mereu sa fiu atent, e o fire pe care nu am mai intalnit-o pana acum, un om de baza care cand a spus ceva asa a facut.El nu are o relatie iar singurul prieten adevarat a spus ca sunt eu.Problema cu ei este ca nu prea se sufera unul cu celalalt. Iubita mea cand vine la mine si vede o carte, un hanorac si alte lucruri primite cadou de la cel mai bun prieten innebuneste si mi-a spus ca el sigur urmareste ceva si e ciudat iar el o considera pe ea o femeie care manipuleaza si care nu imi vrea binele.In seara asta am fost la Lidl cu el si m-a sunat iubita ca vine si ea cu copilul, prietenul meu a spus ca ca sa mergem cu totii acasa si sa nu o lasam singura ca sa ii dovedeasca ca nu are nimic cu ea si nu e ciudat cum il crede.Am plecat cu totii la blocul unde locuim (ea la et1 si eu la et4),am vazut-o suparata, prietenul meu a salutat-o si ea a zis un buna fortat. Dupa o ora m-am certat cu ea ca azi era libera si vroia sa vina sa ne culcam amandoi si stiam dar i-am spus ca nu pot ca sunt cu el si nu ne vedem des cum o fac cu ea.A innebunit apoi si mi-a dat mesaje.La facut gay si dus cu pluta,a inceput sa arunce vina ca din cauza lui nu e iubire adevarata intre noi si ca nu putem sa facem prostii si lucruri de genul, prietenul meu s-a suparat foarte tare de mai avea un pic sa o injure, mi-a tinut morala ca ce face ea pentru mine in afara ca ma satisface in pat.Nu stiu ce sa fac ca sa ii tin pe amandoi, ea imi mi-a zis odata ca vrea un copil si ca o sa ne descurcam noi si o sa scap de vremurile grele prin care trec pe baza banilor ei. Prietenul meu in schimb a zis ca nu renunta la mine si ca e dispus sa stam toti 3 la masa fara frica sa clarificam lucrurile si sa o puna la zid.A spus ca ea nu intelege ca asa cum am timp pentru ea vrea si el macar o zi sa stam.Sunt confuz si inima ma indreapta spre ea pentru dragostea de femeie dar creierul ma duce la el pentru faptul ca nu renunta la mine si indura jigniri si vorbe grele.Nu se mai sufera amandoi dupa seara asta.Tpu un sfat dezvoltat care sa ma ajute, traiesc singur si mi-e greu sa fiu prins la mijloc intre o dragoste cu foc si o prietenie adevarata.El a acceptat-o mereu si a inteles dar ea innebuneste cand ne vede pe amandoi impreuna.Multumesc si fara jigniri si comentarii inutile!

Răspuns Câştigător
| Catrice a răspuns:

Tipa e cam posesiva și poate geloasa. Pe prietenul asta al tău îl considera gay numai fiindcă petreceți timp împreună singuri. Dar și dacă abia v-ați fi întâlnit tot nu i-ar fi plăcut. Pare genul de femeie care vrea totul numai pentru ea. Poate ii e teama sa nu te piardă, chiar dacă ar fi vorba despre un tip.
O sa scapi de probleme cu banii ei?!? Nu știu dacă lucrezi sau nu, dar cu timpul, totul se rezolva. Așteaptă-te ca pe viitor să-ți reproșeze ca fără ea n-ai fi rezolvat acele probleme. Nu te-ar fi făcut sa te simți jenat?
Nu judec, dar situația mi se pare puțin ilara. Ea are un copil de 10 ani care ar putea sa devina fiul tău vitreg. Iar la 21 de ani sa fi părintele unui copil care ți-ar putea fi frate... Femei găsești la tot pasul, chiar si mai in varsta care să-ți accepte prietenii.
Cat despre prietenul tău, ai putea să-l întrebi direct dacă e gay sau nu. Ca e prea atașat de tine. Ori nu prea a avut prieteni la viata lui și nu știe cum să-i tina aproape.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Si eu cand aveam 20 de ani (dar si acum la 25) ma indragostesc de femei de 35-40 de ani. (femei cu copii etc)

| AlexeLup explică (pentru Catrice):

El cunoaste multe persoane si are si alti prieteni, pana acum nu m-a deranjat cu nimic comportamentul lui si nici nu e ciudat dar nu stiu cum sa o calmez pe ea si sa ii scot ideile astea tampite din cap si toate scenariile care cred ea ca se intampla.El a zis ca doar o zi sa iesim in oras sau sa vorbim e suficient.De aseara s-a suparat si se simte foarte prost din cauza ei.Eu lucrez dar am un salariu foarte naspa.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Am spus ca nu judec fiindcă și pe mine ma atrag unii bărbați maturi (bine, nici foarte în vârstă, știu eu, pa a în 35), dar daca tipul are un copil destul de mare, atunci prefer să-l ignor.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

InYourMind in cazul tau tu fiind fata este ceva normal sa iti placa barbatii mai mari/maturi, In general situatia sta asa:
Fetele tinere se simt atrase de barbatii maturi
Barbatii maturi sunt atrasi de fete tinere
Baietiilor tineri le plac femeile mature
DAAAR femeile mature nu se uita la baieti tineri (-10 ani diferenta) aici este toata problema

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Faza e ca si acest prieten sa nu aiba control asupra vieti tale, sa nu te controleze cum vrea el, nu trebuie sa lasi pe nimeni sa te controleze, sa fi independent fata de alti dar sa faci pe alti dependenti sa fie fata de tine, ai inteles? te poate dezamagi si acest bun prieten si iubitica ta de 35 de ani care poate sa se impace cu iubi, ai grija de tine, fi barbat decide tu pentru tine nu alti sa decida pentru tine, e ok sa ai prieten dar cu limita man, la fel e bine nici pe aia sa nu o lasi sa te manipuleze, sex si atat restul nu o baga prea mult in seama tu esti cel tanar nu ea, ea e cam expirata pe piata tu ai gasi ceva oricand la varsta ta

| Donsavas a răspuns:

Ii spui prietenului tau din start sa nu se mai bage in relatia voastră! E treaba voastră ce faceti in pat, nu se da raportul prietenilor oricât de buni ar fi. El nu are prietena si nu inteleg E in schimb te încurcă pe tine. Cat despre prietena ta, spune i ca e dreptul tau sa ai prieteni si ca nu esti nevoit să îți alegi prietenii pe placul ei iar ea sa ramana la prietenii ei. Pur si simplu faci ce simti. Când ai chef de prieteni, iesi la o bere, cand ai chef de iubita, treci pe acasa. Nu poti sa tii trăiești viata cu forta pentru ca vor altii.

| Ghițăăăăă a răspuns:

Bros over hoes happy