| scorpion1693 a întrebat:

sunt impreuna cu o fata de 2 ani jumate.Ne iubim foarte mult, nu ne certam, nu ne vb urat.ne alintam etc....intrebarea mea ar fi cum sa.i spun sa facem dragoste? Daca spune nu inseamna ca nu ma iubeste?

Răspuns Câştigător
| Missyk a răspuns:

Salut! Eu cred ca, daca ii spui ca vrei sa faceti dragoste si ea raspune "DA" atunci e bine si inseamna ca ea doreste acest lucru. Daca raspune"NU" asta nu inseamna ca nu te iubeste, ci ca nu e pregatita sau ii e rusine sa faca acest pas. Oricum care ar fi alegerea ei, asta nu dovedeste ca te iubeste sau nu.Te-as indruma sa lasi lucrurile sa mearga de la sine.Defapt e decizia ta.
Oricum succes!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie sa ii spui. Facutul amorului trebuie sa vina de la sine. Mai intai de toate trebuie sa te faci atractiv pentru femeia cu care interactionezi asa detii "unealta" cu care o poti seduce. Daca ai temerile astea si te gandesti ca te va respinge sau ca sa va supara nu ai o personalitate puternica iar puterea ta de atractie are de suferit. Trebuie doar sa adopti o atitudine potrivita cu care sa o seduci, sa o faci sa isi doreasca singura partida de amor.

| kandaraki a răspuns:

Depinde de varsta, nu totul in relatie se rezuma la sex, cu toate ca o relatie fara sex se zice ca e mai mult o prietenie. Poate nu e pregatita sau nu ati avut acea flacara ca sa ajungeti in pat, rabdare si romantica, si veti face si dragoste, succes

| LoveTenis a răspuns:

Să îi spui că tu vrei ca voi să treceți la pasul următor! Dacă nu vrea înseamnă că nu e pregătită! Fundiță?happy

| Cupcake a răspuns:

Mi se pare o perioada destul de lunga doi ani, deci cam greu de crezut ca ar fi altceva in afara de iubire. Acum depinde de varsta voastra, dar puteti sa aveti o discutie despre asta, nu sa o intrebi direct daca vrea. Mai intai afli ce parere are ea despre asta si de abia dupa treci la fapte.

| DaRyuSN a răspuns:

Depinde de varsta si de cum se simte. Daca nu vrea inseamna ca nu simte ca avenit momentul potrivit. Spune-i ce simti, trebuie sa ai rabdare si sa o faci sa fie sigura ca o iubesti.

| baTTLe4uTr a răspuns:

Eu nu inteleg cum umbli cu cineva timp de aproape 3 ani de zile si nu-i poti spune ca vrei sa o ****. Adica ar trebui sa puteti vorbi cam despre orice.
Fura si tu ceva de la copiii astia de 14 ani.

| scorpion1693 explică:

Nu am facut dragoste.eu am 19 ani iar ea are 18 ani

| scorpion1693 explică:

Ar fi vreo posibilitate sa vrea sa se desparta de mine daca as vb cu ea despre subiectul asta? Vreau niste sfaturi va rog...