| Gumalamanaazecea a întrebat:

Cum ii spun ca sunt pregatita sa facem dragoste pentru prima oara? avem aproape 8 luni impreuna si ne iubim foarte mult, dar nu stiu cum sa deschid discutia

17 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Nu trebuie sa-i spun ci sa-i dovedesti.
Intr-o seara cand simti ca e momentul il inviti la tine acasa, la hotel sau unde doriti, unde incepi ..sa-i dovedesti ca iti doresti sa faceti dragoste.
Trebuie doar sa-l exciti, restul va veni de la sine.
Nu uitati sa va protejati.
Si, gandeste-te bine daca chiar merita sau nu.
Te pup si o noapte cat mai frumoasa, iar relatia voastra sa fie plina de momente fericite!

| neutrino a răspuns:

Si zici ca ai si un iubit? Cati ani are?

| nesuferit a răspuns (pentru neutrino):

14 laughing

| Gumalamanaazecea explică (pentru neutrino):

El 20

| h3r a răspuns (pentru Gumalamanaazecea):

Tu?

| neutrino a răspuns (pentru Gumalamanaazecea):

Si tu, ai tot ce-ti trebuie?

| Gumalamanaazecea explică (pentru h3r):

Eu am 17

| h3r a răspuns (pentru Gumalamanaazecea):

Mulți înainte, de ce vrei să faci sex? Ești pregătită?

| Gumalamanaazecea explică (pentru h3r):

Da, sunt pregatita,atat fizic cat si emotional. si am foarte mare incredere in el,asa cum are si el in mine. ne iubim mult,chiar daca am avut si perioade mai proaste.
am vrut sa fac pasul asta mai inainte, dar era prea devreme, eram prea mica. Sunt convinsa ca ma iubeste foarte mult si mi-a demonstrat asta. Stiu ca e dispus sa ma astepte mult timp pana sa facem pasul asta, deja ne construim un viitor impreuna.
Doar ca nu stiu cum sa-i spun ca vreau sa mergem mai departe, cum sa gasesc momentul potrivit

| h3r a răspuns (pentru Gumalamanaazecea):

El vrea, trebuie doar să-i arăți.
Poți să-i bați un apropo, ori sa-i demonstrezi că nu mai poți aștepta.
Spune-i, este iubitul tău, ai zis că ai încredere în el! Nu uita. el vrea de mult asta, te așteaptă, întreabă-l direct.

Răspuns utilizator avertizat
| Oana92 a răspuns:

Nu ii spune direct, incearca sa il faci sa isi dea singur seama. Eventual pune ceva mai multa pasiune in saruturi, mangaie-l mai altfel. Bafta si cand faceti dragoste prima data nu uita de lubrifiant si de prezervativ!

| Cristiann25 a răspuns:

Esti printre putinele fete care vor ele sa faca acest lucru prima data!
Eu zic sa fii cu el odata singura si sa incepi sa-l saruti asa mai pasional si totul o sa decurga de la sine o sa vezi!
Te pup, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai indicat este sa-i sugerezi ceea ce iti doresti. nu fi open legs be open mind. daca vrea acelasi lucru atunci totul vie de la sine. seara buna happy

| ioana21S a răspuns:

Buna...o sa vina de la sine. Cand esti singura acasa (sau la el ) pui un pic de muzica, va relaxati, si dupa deschizi discutia : crezi ca s-ar schimba ceva intre noi daca am fi pregatiti sa facem ceva mai important pentru relatia noastra,,, sa trecem la un alt nivel .etc.Bafta!

| stepphy a răspuns:

Tu crezi ca 8 luni este suficient ca sa ai incredere in el si sa i te,,daruiesti''? Iar sa zicem sa o faceti, bun, va certati, apoi isi bate joc de tine si te lasa.Ce concluzie ai trage? Ca ti-ai pierdut virginitate doar ca ai avut,, incredere'' in el.Stai linistita ca daca el nu o sa fie toata viata cu tine.I-ai pus vreodata intrebarea,, casatorie'', nu ca ai vrea, ai toata viata la dispozitie, doar sa vezi cum ar reactiona. Oricum ii viata ta si nu cred ca ar trebui sa ne intrebi pe noi.Nu noi comitem aceasta greseala, sau poate nu este greseala, dar nu noi ar trebui.

Decizia este a tawinking

| awrbarawervwarev a răspuns:

Incerca sa ii spui intr-un mod romantic. Fa ceva ce ii da de inteles. Sau spune-i direct. Aveti 8 luni, deci ati avut timp sa va cunoasteti si sa puteti vorbii deschis unul fata de celalalt.