| Isabelle69 a întrebat:

Sunt indragostita de fratele cumnatului meu. De fapt. deocamdata nu imi e cumnat pentru ca nu este casatorit cu sora mea,dar au planuri. Imi place mult de el si lui de mine, ne-am si sarutat.dar nu stiu daca e bine ceea ce fac. Eu am 17 ani iar el 23. Ce credeti? Diferenta de varsta e prea mare? E bine ceea ce fac? Va rog dati-mi un sfat. Fara raspunsuri prostesti...multumesc

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pana devii majora mai este foarte putin si conform acceptiunii generale vei putea intretine si raporturi sexuale fara sa mai fii aratata cu degetul sau blamata pentru fapta ta. Diferenta nu este deloc mare intre parintii mei este chiar mai mare si acest lucru nu i-a impiedicat sau daunat sa formeze o familie cu viata armonioasa si fericita.Nu vad absolut niciun motiv care sa nu permita o relatie intre voi doi daca sentimentele voastre va indeamna/sugereaza sa va uniti destinele. Va doresc multa fericire.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Diferenta este maricica dar te mai poti pupa cu el pana cand sora ta se va marita. Dar atat, nu mai mult!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este bine ceeace faci. In primul rand, gandeste-te ca va fi sotul surorii tale si in al doile rand este o diferenta prea mare intre voi doi.

| Isabelle69 explică (pentru Emilian65):

Nu ai inteles bine. Eu sunt indragostita de fratele viitorului sot al surorii mele. Nu i-as putea face asa ceva surorii mele

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Diferenta de varsta nu e mare si nici nu exista o legatura de familie care sa contravina normelor morale.Numai sa fi cu capul pe umeri, in ce priveste intentiile lui.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu am citit bine.

| Holiday a răspuns (pentru Lawliet14):

N-ai inteles, e vorba de fratele viitorului sot al surorii ei, nu de iubitul sora-si. Deci, ce problema vezi aici?

Răspuns utilizator avertizat
| darriya a răspuns:

Nu e vb de varsta ci de faptul ca veti fi rude prin alianta...lumea va vorbi de voi...sora cu un frate si cealalta sora cu cumnatul surorii ei, tie iti suna bine?