| Insomnii a întrebat:

sunt intr-o relatie de un an si ceva( tin sa mentionez ca am 15 ani merg pe 16). Prietenul meu are 15 ani si a mai facut-o de cateva ori pana acum(cu altele) si vrea sa sa o faca si cu mine dar eu nu sunt pregatita pentru asa ceva, vreau sa imi pastrez inca o perioada de timp virginitatea. Cum sa-l fac sa inteleaga chestia asta? A spus ca o sa se poarte frumos cu mine si ca nu o sa ma doara, face de toate ca sa ma convinga dar eu nu vreau nu sunt pregatita pentru asa ceva.

Răspuns Câştigător
| SyMoNyKa_7276 a răspuns:

Buna

Pai ce sa zic tongue. Uite draga mea intreaba-l ce a facut cu celalalte fete dupa ce a facut-o si incerca sa-i explici cat mai usor ca nu esti pregatita sa aiba putina rabdare.Si daca el refuza inseamna ca nu e de nasul tau si ar fi ciudat dupa un an si ceva sa te lase balta daca chiar te iubeste va astepta momentul potrivit si ar avea rabdare.Daca nu inseamna ca isi bate joc.Dar iubito nu-ti fa griji ca sunt sigura ca sigurat nu te va lasa balta si va astepta pana esti pregatita. Sper ca te-am ajutat. Astept raspuns sa-mi zici cum a mers.:XPusSsy:X

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ii spui pur si simplu ca nu esti pregatita pentru asta. daca tine macar un pic la tine intelege (mai ales ca esti foarte mica) si nu mai aduce vorba de asta multa vreme. daca mai incearca dupa ce i-ai spus o data serios, inseamna ca de fapt nu tine la tine, vrea doar sex si atat, fara sa-i pese daca vrei si tu sau nu.

| MissL a răspuns:

Ii spui sa te inteleaga si pe tine si daca te iubeste o sa accepte ca nu vrei sa o faci! happy

| shtephie a răspuns:

Comunica cu el si va intelege daca te iubestewinking

| cOnTexT a răspuns:

@stefanik04 in primul rand am citit un rand din ce ai scris tu, si mai bine iti dai fochappy!
Deea daca baiatul te iubeste, mai poate sa astepte happy si spune-i asa din partea mea ca asta nu se intreaba, se asteapta momentulwinking

| Mayar a răspuns:

Spune-i ca daca te iubeste, nu are de ce sa insiste pe partea fizica, care nu presupune asa multe sentimente. spune-i ca nu esti pregatita si ca doar nu vrea sa te oblige.

| Any a răspuns:

In primul rand explica-i ca nu esti inca pregatita si doresti ca sa-ti mai pastrezi virginitatea.Ar trebui sa inteleaga deoarece ai o anumita varsta si daca te iubeste te va intelege sigur.Cel mai bine e sa stati de vorba deschis despre acest subiect important.Bafta!

| FïяŠtℓovε a răspuns:

Ii explici ca inca nu esti pregatita si daca te iubeste si vrea asta de la relatia voastra sa mai astepte ceva timp pana vei fii pregatita...paote 1 an poate 2... daca va merge realtia bine si te iubeste, va asteptatongue

| Anonim_6126 a răspuns:

Pfff straight face.
A mai facut`o cu altele si esti inca cu el raised eyebrows?

| Yourgirls a răspuns:

Daca nu vrei si nu esti pregatita mi se pare normal sa te inteleaga daca te iubeste cu adevarat...nu ar trebui sa faca orice pentru ca sa vrei ci sa astepte momentu potrivit,nu stiu exact despre cine e vorba poate ca el numai de asta sta cu tine sau poate ca nu,dar daca nu vrei nu vrei nu te lasa moale...o sa vina momentu potrivit si daca o sa te convinga desi nu vrei,o sa fie un mic esec asta trebuie sa va doriti amandoi nu numai unul, acea clipa sa fie una de neuitat nu altfel, esti tanara si ai timp de toatewinking

| RDMaiu a răspuns:

Daca tu nu esti pregatita, nu o face. Daca el nu intelege, gaseste-ti pe altul. Sunt unii care nu inteleg, daca baiatul e unul din ei pentru ca sa suferi tu?

| rechinosu a răspuns:

Tu si numai tu decizi daca esti pregatita sau nu.

| stefanik04 a răspuns:

In primul rand vreau sa te felicit!
O relatie de un an si ceva la 15-16 ani e un mare punct pentru tine
Eu iti recomand sa nu te lasi "sedusa",dca nu esti pregatita,in plus e o varsta destul de mica pentru asa ceva
Spune-i, pur si simlu, spune-i ca nu esti pregatita si sa nu incerce sa te mai convinga. Daca te iubeste nu-l va deraanja ca il refuzi.In plus de durut tot cred ca o sa te doara. Dupa cate stiu pe majoritatea le dor,dar intr-adevar conteaza si daca pesoana cu care o faci e finuta.
Sincer, mie mi se pare cam ciudat copilu, 15 ani si de mai multe ori... Poate doar asta vrea,sa o faceti, dar mai bine nu vorbesc tinand cont ca nu stiu cum e el, si daca ti-a aratat ca tine la tine sau nu,...
Sper ca te-am ajutat!
happy