| DejaVuDoc a întrebat:

uitati, pe 14 februarie este Sf. Valentin si eu i-am cumparat iubitei mele o cutie de praline Milka Thank You si un trandafir mai roz la baza dar cu varfurile rosii, problema este ca tipa care mi-a vandut trandafirul mi-a pus o singura panglica pe el si parca este chel, insa am o esarfa rosie de catifea, vroiam sa ii ofer esarfa cadou, insa acum vreau sa scot panglica aia subtire de pe trandafir si sa pun esarfa, insa nu stiu cum sa o insafur, sa o fac sa stea acolo frumos, adica sa se roteasca pe trandafir cat de cat, cine stie un tutorial sau ceva asemanator sa ma invete si pe mine cum sa fac o funda frumoasa pe trandafir, sa primesc si eu un pupic dulce de la iubita de Sf. Valentin, sa stiu ca este fericita, cel mai bun raspuns catiga funda!

PS: Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Saw3Danny a răspuns:

Cumperi o punguta de cadouri bagi esarfa si pralinele iar trandafirul il tii in mana, crede-ma trandafirul cu cat e mai natural cu atat e mai romantic incearca sa o privesti in ochi cand il dai si exprimati sentimentele
nu e important pentru ea ca ii pui "SALU" pe trandafir pentru ea e important faptul ca cineva o iubeste si se gandeste la ea uneori un singur trandafir face mult mai mult decat un buchet daca este daruit din inima

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Saw3Danny):

Auzi ca "salu" da unde te crezi? la badea ion in sat?

10 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E abia peste 10 zile ziua lu valentino, pana atunci se ofileste trandafiru si ciocolata va prinde mucegai

| wolder a răspuns:

De ce nu faci o funda in jurul tradafirului cu esarfa?

Auzi. dar tine trandafiru ala pana atunci?

| DejaVuDoc explică (pentru wolder):

Nu cred, dar trandafirul il luasem in principal de decor sa vad cum il asortez cu bomboanele alea si sa vad daca trebuie sa cumpar altele, sau alt trandafir, suna ciudat dar vreau sa ii arat ca imi pasa de ea si ca pun suflet in ceea ce fac. Si am legat funda, dar esarfa este unpic prea lunga si se lasa asa jos, labartata, urata, ar trebui sa o tai si sa o fac mai scurta?

| wolder a răspuns (pentru DejaVuDoc):

Nu o taia. nici gand. E o esarfa pentru gat si se va vedea ca-i taiata.
Aaa. si nu suna deloc ciudat. ma bucur ca esti genul de baiat cum este si iubitul meu. iti pasa de fata de langa tine. mai rar baieti d-astia!big grin

| Azµre a răspuns:

Trandafirul îl oferi gol! Este mult mai frumos și plăcut!

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Unii sunteti chiar amuzanti...mai e ma pana pe 14, dar daca tot vei sa-i faci o surpriza frumosa, eu zica sa lasi ciocolata, sa cumperi un inel frumusel nu neparat scump, si sa mergi sa te castoresti cu ea pentru, o zi, eu zic ca ai impresionao maxim.ptr ca dorinta cea mai mai mare a fetelor este cea de a se casatori [parerea mea ]..succes

| DejaVuDoc explică (pentru Stanciu_Anees_1986):

Asta da idee, respecte, daca ai fi zis mai devreme tie iti dadea funda, scuze, dar mersi, ideea ta este genialawinking

| Stanciu_Anees_1986 a răspuns:

Nici o prob.ma bucut k t-am putut ajuta...

| darialdoctorlav a răspuns:

Uite aici cateva exemple: http://www.google.ro/......tp?/search