| AlinIonutPavel a întrebat:

Va rog ajutor sad imi place de o fata dar i-a nu ma place sad am o durere in inima/suflet cum pot scapa va rog o am de 3 ani raul imi face mai bine in timp ce ma toaca sad va rog ajutati-ma ce as putea sa fac sa scap de aceea durere nu mai pot zambii sad nu mai pot crede am trupul viu dar sufletul mort ascult muzica trista sad a-si face orice numai sa simt pentru o fractiune de secunda cum mai este viata ca au uitat s-o traiescsad va rog ajutor cum pot scapa de aceea durere daca ies cu prietenii uit putin dar durerea aceea mereu imi aduc aminte de ea va rog ajutor sad daca incerc sa uit nu pot pentru ca am durerea care ma face sa imi aduc aminte de ea sad Daca nu voi scapa singura cale v-a fii sa ma sinucid sad Ceea ce cred ca o voi face sad

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai lasă emoji-urile cu fete triste.Şi dacă nu te place, nu te place.Nu trebuie să te sinucizi pentru ea.

| AlinIonutPavel explică (pentru anonim_4396):

Man! Nu are nici un rost ce ai scris tu aici eu am intrebat cum scap de durerea din suflet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am trupul viu dar sufletul mort"rolling on the floor)Serios? As zice ca e destul de viu si sufletul, din moment ce plangi dupa o fata care nu da doi bani pe bani.Sincer,nu stiu ce raspunsuri astepti sa primesti.Cred ca te duce si pe tine capul ce ar trebui sa faci.Iesi cu prietenii,distreaza-te, gaseste-ti o iubita, axeaza-te pe altceva, investeste intr-o pasiune etc.
Cat despre sinucidere, aia e calea oamenilor slabi.Macar de ai fi avut un motiv cat de cat bun.

| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Ține minte ce o să-ți spun: Nu e dragoste, dacă suferi așa.
Să știi că fiecare bărbat, are o criză de genul, la unii durează câteva luni, la alții câțiva ani.
Și nu vorbesc din auzite, vorbesc din propria experiență.
Dar pe mine depresia și tristețea m-au ajutat. Am devenit mult mai puternic, mult mai sigur pe mine, și în plus, m-a maturizat foarte mult.
Ce sfaturi îți pot da, încearcă să nu mai trăiești în trecut, aruncă, șterge, distruge tot ce-ți amintește de ea, caută-ți o activitate, și vei vedea că pe parcurs o să fie bine.
Toate trec, dă-le dracu big grin

| BryBard a răspuns:

Frate,dragostea cu forta nu ai sa vezi, daca nu te place asta e acepta realitatea, treci peste, nu mai asculta melodii triste, mai rau iti face.Incerca sa cunosti alta fata si in timp o v-a inlocui.Iesi mai mereu cu prieteni, fa lucruri care sa nu te duca cu gandul la ea.Si crezi ca daca te sinucizi rezolvi ceva, crezi ca ii pasa? Termina cu prostiile astea, iti iei viata pentru una, is fete garla, popoulatia globului e acapara mai mult de fiintele de sex feminin.Nu te mai injosi singur, dai batai si cunoaste lumea si las-o pe "Alba ca Zapada" cu ale ei.Cine stie ce caracter are, poate ii schimba ca pe sosete....Keep strong!

| AlinIonutPavel explică (pentru BryBard):

Mss mult man! Eu ies cu prieteni si uit putin dar durerea aia din suflet nu pot scapa de ea si mereu imi aduc aminte de ea Stii cum pot scapa de asta sad?

| BryBard a răspuns (pentru AlinIonutPavel):

Ti-am explicat mai sus. Oricum ar trebui sa citesti raspunsul lui DarkIllusion a răspuns:"Am trupul viu dar sufletul mort"rolling on the floor)Serios? As zice ca e destul de viu si sufletul, din moment ce plangi dupa o fata care nu da doi bani pe bani.Sincer,nu stiu ce raspunsuri astepti sa primesti.Cred ca te duce si pe tine capul ce ar trebui sa faci.Iesi cu prietenii, distreaza-te, gaseste-ti o iubita, axeaza-te pe altceva, investeste intr-o pasiune etc.
Cat despre sinucidere, aia e calea oamenilor slabi.Macar de ai fi avut un motiv cat de cat bun. E fata si stie ce zice.

| Ymela a răspuns:

Hei! cati ani ai? acum depinde de tine cum poti sa scapi de durere; i-ai zis fetei ca o placi si te-a respins? atunci eu zic sa cunosti o alta fata care ti se pare draguta si te atrage, sa va imprieteniti, apoi poate va indragostiti si sigur o s-o uiti incet pe prima fata; gandeste-te cate fete mai sunt pe care poate nu le-ai observat si poate sunt mai bune la suflet si mai dragute decat prima; daca continui asa cum ai scris tu mai rau iti faci si nu o sa scapi deloc de problema ta!