| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, vreau sa fac si eu un mic monolog, pentru ca simt ca deja incepe sa se ia razna pe subiectele de genul.

Voua vi se pare normal unde s-a ajuns cu diferentierea asta de atitudine intre sexe? Haideti sa o luam cu inceputul.

Pana acum 100-200 ani, femeile nu aveau drepturi, iar odata cu instaurarea democratiei, s-a pus baza pe drepturile OMULUI, indiferent de sex.

Generatiile noi de barbati au inceput sa lase mentalitatea aia de tarani care bateau femeile zilnic si le tineau doar la cratita, si s-au concentrat pe respect si iubire. Am inceput sa le complimentam mai des, sa le facem cadouri, sa facem sex cu ele din iubire, nu din obligatie sau neaparat pentru copii, etc etc

Problema este ca fetele au inceput sa si-o ia in cap cu asta (nu toate, dar majoritatea da), si in societate a inceput sa se IMPUNA respectul asta, mai exact de la fete in sine, respect care trebuia sa vina in mod natural de la barbat.

Nu va este ma rusine sa iesiti din casa? Mai ales cand stiti ca singurele lucruri de care tineti voi cont la un barbat sunt cati bani are in cont, si ce marime are puIa lui?

Pe langa asta, majoritatea dintre voi va trageti din familii sarace de la tara, si cand ati dat si voi de oras v-ati crezut mari dive?

Vreti ca iubitul vostru sa aiba toate calitatile, dar cand vine vorba de cum aratati voi, daca cumva "are tupeul" sa spuna ca esti grasa, incepi sa faci scandal pe internet...

Mereu cand va veti impune in fata unui baiat in felurile astea, sa nu uitati niciodata de unde ati plecat

Nu vreau prin treaba asta sa pun in fata baietii, sa zic ca sunt mai presus sau ceva de genul, dar tot voi astea care asteptati totul de la barbati luptati pentru EGALITATEA INTRE SEXE. Pai daca vreti egalitate, incepeti sa respectati si voi baietii, ca daca aveti acolo un vagin nu sunteti mai presus!

Va multumesc pentru atentie happy

21 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Din punctul meu de vedere, nu femeile sunt cele care fac scandal pe internet, ci lamentarii de genul tău.
Personal, activez aici pentru ca să ajut, în masura in care se poate, persoanele care au această nevoie. Nu pentru ca să imi exprim frustrările in materie de barbati.
Abordarea ta, nu este decât deplasată. Prin urmare, nu are sens să insist pe asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Acum 28 minute | ContAnoNiMMM a întrebat:
"Nu va este ma rusine sa iesiti din casa? Mai ales cand stiti ca singurele lucruri de care tineti voi cont la un barbat sunt cati bani are in cont, si ce marime are puIa lui?"

Rusine ar trebui sa-ti fie tie, ca esti un misogin incapabil sa faci diferenta intre o gaina si un cocos!
De ce sa ne fie rusine cand am dovedit ca putem castiga mai bine ca voi, ca putem sa fim doctori docenti, savanti, medici si orice altceva ce este un barbat, de aceea va punem la respect si va pedepsim cand sunteti mojici sau mitocani.
Exista divortul care ne da dreptul sa ne debarasam de voi, astia care sunteti incompetenti sau violenti ca doar nu trebuie sa cumparam un porc, pentru o bucata de carnat.
Sunt miliarde de barbati pe lumea asta, unul mai bun ca altul, care au invatat sa respecte si sa iubeasca femeia si care este apreciat si pastrat.

Da, exista egalitatea intre sexe si asta s-a dovedit in toata lumea, dar probabil ca tu nu ai televizor, fiindca ai fii vazut macar lucrul asta.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Violleta2022):

A aruncat bomba si a sters postarea!
Un misogin care poate a fost tradat/ parasit si baga toate femeile in aceeasi oala!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Noroc ca i-am salvat eu numele in fragmentul pe care l-am citat.

uite aici fragmentul si userul care si-a pus topicul pe anonimat:

Acum 28 minute | ContAnoNiMMM a întrebat:
"Nu va este ma rusine sa iesiti din casa? Mai ales cand stiti ca singurele lucruri de care tineti voi cont la un barbat sunt cati bani are in cont, si ce marime are puIa lui?"

| Ofiintă a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Într-atât de "bărbat"este el, încât nu își asumă afirmațiile.
Pe ăsta îl trimiți la război si nu ajunge nici pe câmpul de luptă.
Totuși "îmi place" faptul că a specificat "acum 100-200 ani", in contextul in care femeile erau supuse, iar acum dimpotrivă.
Însă, pe vremea respectivă, bărbatii nu erau niște papitoi care se plangeau pe internet.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Si ce marime are pla lui? Vagin, etc. Am fos foarte atent, dar tot nu am înțeles ce vrei de la femei până la urmă. Deci, vagin?

| Catrice a răspuns:

«Generatiile noi de barbati au inceput sa lase mentalitatea aia de tarani care bateau femeile zilnic si le tineau doar la cratita, si s-au concentrat pe respect si iubire.»

Unde îs ăștia mă? Care ii țineți ascunși?

| OldSoul a răspuns:

Ai generalizat cam mult, si in necunostiinta de caz.
E gresit sa spui ca e vina lor, in totalitate.
Da, poate ca asa e, insa cele care sunt exact asa cum ai lasat sa se inteleaga, sunt mai putine decat ai crede.
Problema e ca pretutindeni ni se prezinta niste modele, pe care, din naivitatea copilariei incepem sa le luam drept model si sa credem ca asa e normal, si ca asa meritam.
Atat ca barbati cat si ca femei.
Aici ma refer la exemplele promovate la tv, atat din showbizz, cat si din filme. Daca te vei uita, mereu femeia simpla e aleasa de tipul mult dorit de toate. Asta le ofera lor o idee ca e suficient sa fii femeie pentru a avea totul.
Iar la randul lor, barbatii sau mai bine zis pustanii aia "simplii" se aleg cu tipa aia misto intr-un final pentru ca doar ei o iubesc cu adevarat (mai mult in filme, ca in rest nu prea vezi asemenea povesti) Iar asta le ofera ideea ca e de ajuns sa "iubesti cu adevarat" pentru a avea fata pe care ti-o doresti.
Insa in realitate, cele doua perspective difera mult, si nu prea au cum sa mearga impreuna.

Dar revenind in realitate, trebuie sa precizam si ca unii baieti/barbati ar fi in stare sa spuna orice doar ca sa duca o femeie in pat, iar din pacate sunt multi, foarte multi de genul.
Iar fetele din naivitatea lor tinereasca, orbite de dragoste si iluzii, ar fi in stare sa creda orice aberatii ar spune un baiat, daca pare sigur pe el.
Iar aici, se intampla ca de multe ori, iluzia sa ramana iluzie, si sa se trezeasca la realitate intr-un mod destul de dureros posibil.
Si cum ar spune o vorba din popor... "Cine se frige cu ciorba, sufla si in iaurt" fetele se tranforma in femei, sau cel putin, isi mai revin cu picioarele pe pamant, si incep sa se fereasca de barbati in general.
Si uite asa, ele o sa respinga in general barbatii pana va gasi unul aproximativ ok, sau pana va da de altul care o sa-i suceasca mintile, si apoi distractia o ia de la inceput.

Sfarsit.

| alina2k18 a răspuns:

Mi-e o rusine... am inceput sa am si dureri sad IN TAMPON laughing
Cica majoritatea dintre noi stie el ca suntem de la tara laughing ne vazusi tu cu plcica ta buletinele?
Cica face si el sex din obligatie laughing
Cu cine tamponu meu faci tu sex ma?
Tu esti satul de laba ca pisica de purici laughing si visezi ca te obliga femeile sa le futsi laughing
Hai ca ii anunt pe astia cu care am iesit la gratar sa ma duca acasa ca imi e rusine sa mai stau afara sad
laughing

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Cu plăcere, acum marș la coteț.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tie nu iti este rusine sa iesi din casa cu mentalitatea pe care o ai?
Voi v-ati luat-o in cap, nu femeile. Mai ales voi astia care nu sunteti buni de nimic, nu aveti ce sa oferiti unei femei, va spalati la 3 zile si va credeti superiori doar pentru ca aveti o rama in pantaloni, fatalailor.

"Mai ales cand stiti ca singurele lucruri de care tineti voi cont la un barbat sunt cati bani are in cont, si ce marime are puIa lui?"

Doar baietii saraci si cu pl mica spun asta. Tu esti unul dintre ei, te oftici ca ai o rama de 2 cm in pantaloni si nu ai bani nici sa treci strada. Esti genul ala de baiat care nu are nimic de oferit dar vrea totul. Ai numai pretentii de la femei, vrei sex din prima noapte si eventual sa isi plateasca ea singura mancarea la restaurant - pentru ca tu te tragi dintr-o familie mai saraca decat a ei.
Fatalaule

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Genial răspunsul.
Bravo, Gusticel! happy

| anonim_4396 explică (pentru Ofiintă):

Multumesc! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu cred ca asta se aplica numai la femei, ci la oameni în general.
Da majoritatea sunt târfe cum și majoritatea tipilor sunt târfe și oameni de nimic, dar asta nu înseamnă că toți sunt la fel. Unii mai sunt și profesionali și nu o iau atât de personal.

Una profesionala nu o s-o găsești aici sa se i-a in gura cu tine stai liniștit, nu sunt astea mai presus decât tine. Sunt la fel tot jigodii umane, se vede după cum răspund când nu le convine ceva.
Până acum nu am văzut vreo tipa să de-a vreo urma de profesionalism.

Daca ai luat-o întrebarea pe asemenea ton, nu ai cum sa te aștepți la răspunsuri bune, pentru că unele s-au simțit jignite și au reacționat pe măsură.

| rapandula a răspuns:

E corect ce spui dar regula nu se aplica pentru toate fetele. Ci pentru majoritatea din pacate. Ai uitat sa spui de tonele de glet care si-l pun pe moaca pentru a putea avea fite mai mari.

| Eisenheim a răspuns:

Ce credeai că fetele vor spune că ai dreptate? laughing După cum vezi e egalitate între sexe, te-ar înjura de mama focului dar dupa aceea le blochează contul laughing ai înțeles greșit conceptul de egalitate frate, egalitate nu înseamnă respect între sexe, înseamnă că ne putem înjura de la egal la egal laughing o bagi de unde a ieșit dar fi sigur că și ea pe tine, egalitate frate laughing

| anonim_4396 explică (pentru Eisenheim):

Da câtă răutate. laughing Probabil s-a dus într-un colțișor sa plângă.

| Whitesnake99 a răspuns:

Deci nu inteleg esti virgin sau care e problema? Ca nu stau sa citesc romane, nu pentru asta e platforma.

| anonim_4396 explică (pentru Whitesnake99):

Iti zic eu pe scurt: e complexat de penisul lui de 2 cm si de saracia in care traieste. sad

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

"... majoritatea dintre voi vă trageți din familii sărace de la țară..."
Mai este si absurdă asocierea dintre sărăcie și sat. Poți să locuiești într-o vilă în mediul rural, respectiv și într-o garsonieră în cel urban.

| Lare13M a răspuns:

Ce bine imi pare ca a venit cineva cu un subiect de genu ca nu aveam cui sa-i spun toate lucrurile astea:
Barbatii, va credeti zei? printi? ce va credeti? Cum puteti sa priviti in halul asta femeile? Femeile va dau viata, femeile va ofera placere, au grija de voi. Pe astea nu le mai vedeti? Ce sunt femeile pentru voi? carpe? Care e diferenta dintre voi si noi? De ce voi sa fiti mai presus decat noi, cum, cu ce motiv? Cum poti sa zici ca inainte femeia stia doar cratita si bataie, iar acum avem drepturi. Eu una personal, te-as fi luat la bataie pentru tot ce ai spus. Asa de prosti sunteti ca daca se da o femeie la voi, cedati imediat, crezand ca sunteti nu stiu ce armasar si ca ati facut-o pe fraiera, in loc sa va ganditi ca fraiera va face pe voi. De asta lumea asta se duce drc. Din cauza voastra. Ne-ati mai furat si tabieturile, imbracaminte, pensat, manichiura, pedichiura, unii din voi va si machiati, ca imi vine sa vomit cand va vad. M-am abtinut ft mult sa nu folosesc cuvinte vulgare aici.