| efimash a întrebat:

..

Vreau sa invat a pescui cu undita

pai nu pre stiu puteti cumva sa ma ajutati niste lectii pe net sau niste sfaturi

am o undita si vreau sa ma duc in canal sa piescuiec am vazut ca vecinii prind bine vreau si eu dar nu prea stiu cum

cum sa ma orietez dupa pluta nu stiu

va rog frumos ajutor niste sfaturi

ce momeala

cum se ajeaza pluta cind este prins pestele etc?

dau FUNDA!
Sory de caegorie

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

M-am saturat de toti prostii ca nu pot sa le zic in alt fel ca pun intr-o categorie lucruri care trebui puse in alta, si daca pun la sfarsit scuze de categoriea gata.totul s-a rezolvat.ce idioti.

| EoAndrei74 a răspuns:

1. Iti trebuie o undita de 5-6 m
2. Trebuie sa iti pui ace in functie de ce peste vrei sa prinzi (ace mici= pesti mici, ace mari= pesti mari)
3. Momeala difera...de exemplu: daca vrei pesti mici pui viermi cu ac mic, daca vrei peste mare pui rame cu ac mare, sau daca vrei sa prinzi un peste rapitor ai nevoie de twister(este un pestisor mai mic facut din cauciuc).
4. Pluta trebuie sa o reglezi in functie de adancimea apei, daca apa e mai mica pluta o pui mai aproape de momeala si daca este mai mare apa o ridici pe guta pana cand pluta sta dreapta in apa.
5. Cand s-a prins un peste pluta se duce la fundul apei. FUNDA big grin

| boske2003 a răspuns:

Salut, daca vrei sa inveti sa pescuiesti te poti uita la emisiunile despre pescuit. poti intra aici : www.marelepescar.com