| efimash a întrebat:

am nevoie de ajutor cum sa pescuesc mai bine am undita dar nu prea pot pescui va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Nu inteleg la ce te referi. detaliaza putin problema ta.
cum nu poti pescui? ce te opreste? nu trage? poate fi de la momeala, de la noduri, prea vizibile, guta prea groasa, nu ai pus momeala calumea, acele nu sunt de dimensiunea potrivita pentru montura sau pentru pesti. daca ai pus ac de 5 mm pentru peste de 30kg n-ai facut nimic. sunt multe variabile la mijloc.
nu e atat de simplu pe cat pare pescuitul.
ce poti incerca tu sa faci? du-te la peste cu cineva care el are cu asa ceva si cere sfaturi sau fura meserie de la el, intreaba de la magazinul de unde iti procuri undite, lansete, guta, momeli, etc.
bafta