| EdyJr a întrebat:

Salut, TPU. Vreau sa`mi spun povestea asa ca am sa incep. Eram in 2012. aveam 12 ani pe atunci si eram in vacata de pasti. Atunci am cunoscut o fata care a inceput sa stea prin zona unde stateam si eu. Eu o mai vazusem la scoala. Ea este cu un an mai mare. Cand am inceput scoala ea m`a cautat, si mi-a spus ca ii place de mine. Eu nici nu ma gandeam ca e posibil asta. Ea era o fata superba. Am inceput sa iesim, Era foarte frumos ieseam cu prietenii, la suc prin oras,. Dupa o luna, dupa ce ne-am cunoscu mai bine I`am spus ce simt, I`am spus ca o iubesc, si ea mi-a raspuns, totul era de vis, credeam ca vom fii mereu impreuna, Involuntar ne-am cunoscut familile unui altuia. Atunci totul devena mai frumos mergeam pe la ea, ea venea pe la mine, ne uitam la filme ne jucam, ne alintam, etc. Au fost certuri, dar nu din cauza noasta si din cauza altor persoane geloase. Oamenii sunt raii nu uitatii asta. Totul a fost frumos. Pana prin martie anul acesta. Ea fiind mai mare cu un an ca mine trebuia sa`si aleaga liceul unde vrea sa mearga. Era o fata desteapta, Excelenta 5-8. Credeam ca va merge la un liceu de pe aici si ca vom continuua relatia. Insa ea a ales liceul militar Breaza. Unde statea cu internat. Atunci ne-am dat seama ca nu mai e nimic de facut. am continuat pana la inceputul verii. si totul s`a terminat. Am fost destul impreuna. vreo 2 ani. A fost o iubirea adevarata..In vara aceasta. A venit verisoara prietenului meu cel mai bun, sa stea la el, sa faca plaja. E obisnuia de vreo doi anii sa vina in fiecare fara si iarna pe aici. Eram amicii. Insa in vara aceasta totul s`a schimbat. Am inceput sa fim din ce in ce mai apropiatii. Sa vorbim mult si sa ne imbratisam cand ne vedem cand pleaca, o duceam acasa stateam cu ea afara, etc. Acum 3 zile. Prietenul meu cel m`ai bun mi-a spus ca verisoara lui ma place. Si culmea si mie imi placea. Aseara am stat afara pana pe la 1:00 dimineata cu mai multi de pe aici. Ei fiind somn a pus capul pe umarul meu. iar eu am luat`o in brate si o tineam. am stat cu ea asa de la ora 9:30. Pana la ora 1:00 neclintitii. Amandoi simteam atractia. Insa iubirea noastra este cam imposibila. Ea sta in Craiova si cum am spus vine doar de doua ori pe an pe aici. Avem sentimente unul pentru celalalt. Astazi nu am vazut-o deloc. si chiar i-am simtit lipsa. Ea este cu 3 ani mai mare ca mine. Eu am 14 ea are 17.Insa e micuta de statura. Peste 6 zile va pleca la ea acasa si nu o s`o mai vad pana in vacanta de iarna. O iubire imposibila. Deci cei care nu credeti in asa ceva. Uitati ca exista. Sper sa aveti rabdare sa cititi. Poate imi spuneti si voi niste povestii.Salutare tuturor. o seara frumoasa

14 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Pentru asa o diferenta de varsta mi se pare ca ar fi cam ciudat ca baiatul sa faca primul pas... poate ar trebui sa mai astepti un pic (in timpul acesta si-ar gasi prieten) Nu stiu ce sa zic, povestea vietii tale e atat de frumoasa pe atat de confuza. Oricum succes!

ps: sad

| EdyJr explică (pentru RainmakerX):

Astazi am fost cu ea aici la un spectacol, am dansat pe langa ea, m`a luat de manuta :*. Iar la final au fost niste artificiii. asa ca am luat`o in brate si priveam artificiile. De vis. Insa e greu, maine ..adica azi laughing voi vorbi cu ea mai serios insa vineri pleaca. sad o iubesc.

| AmandinaDragan a răspuns:

Induiosator. De ce nu te muti in Craiova?

| Futhakari a răspuns:

Da asa o iubire chiar exista si chiar ati dau un exemplu cat se poate de serios.
Poti sa ati intalnesti iubirea incele mai neobisnuite locuri la care alti nu cred si nu vor crede.
Un preten foarte bun de ameu juca metin2 si intr-o zi a dat norocu peste el a gasit o fata care juca metin2 el avand 16 ani si ea 20 sau inpretenit au tot vb si au format o relatie si au dat unu la altu FB casa pastreze legatura ea e din Craiova mai vine ea la el acasa in vacantele lungi de vara si iarna sau cand are timp, si la fel face si el si inca au o relatie frumoasa. Si daca chiar iubesti cu adevarat nimic nu te inpiedica sa va vedeti oricat de lung e drumu.

| Andreiu68 a răspuns:

Bine asa.Frumoasa povestea, merita citita sau o experienta ca, a ta happy

| EdyJr explică (pentru Andreiu68):

Iti multumesc, experientele astea sunt de neuitat. Si chiar daca au un final trist, te ajuta in viata, Te invata ce si cum sa faci in viitor. success big grin

| sirD a răspuns:

Frumos, bravo

| badearazvan a răspuns:

6 zile este destul sa te bucuri de iubire si nu mai este asa mult pana la iarna si poate mai vine pana atunci

| EdyJr explică (pentru badearazvan):

Iti multumesc ca esti optimist, insa, nu poate veni are liceul acolo. mi-as dori sa fie ceva intre noi, sad

| foreveryoung10 a răspuns:

Este foarte frumoasa povestea ta...dar in dragoste nu conteaza distanta... daca exista acea atractie, totul e posibil!

| EdyJr explică (pentru foreveryoung10):

Da, aici e vorba si de varsta si de distanta... Multumesc ca ai citit si multumesc pentru raspuns. success big grin

| packman a răspuns:

Man, si eu am dat la breaza, dar nu am intrat... oricum

Ce mai faina poveste vazut vreodata.
Acum un an in vremea asta ma cunoscut o fata pe nume Ioana, o fata care era mai mare ca mine cu 1 an, era verisoara unei prietene de-a mea...
Ea, ioana, venea cu sora sa alexa in comuna la noi ( la verisoara sa ). Astefel ne-am cunoscut, ne-am placut si am fost impreuna 1 luna... am un tricou alb cu 3 pete de sange ce imi amintesc de ea ( m-a muscta de buza ca mi-a curs sange ). Acum, anul acest vom fi impruna la liceu eu a 9a ea a10 a... nu cred ca ne vom impaca, dar eu tot o iubesc. La fel ca si tine simt durerea, chiar si dupa 1 an sad

| EdyJr explică:

Ma bucur mult ca v-a placut. Da este trist. Multumesc celor care. le pare rau pentru mine. Va salut si, mult noroc in dragoste love struck

| nyco2013 a răspuns:

E foarte frumoasa povestea ta si chiar merita citita! imi pare rau pentru tine crying