| EdyJr a întrebat:

Salut, TPU. Vreau sa`mi spun povestea asa ca am sa incep. Eram in 2012. aveam 12 ani pe atunci si eram in vacata de pasti. Atunci am cunoscut o fata care a inceput sa stea prin zona unde stateam si eu. Eu o mai vazusem la scoala. Ea este cu un an mai mare. Cand am inceput scoala ea m`a cautat, si mi-a spus ca ii place de mine. Eu nici nu ma gandeam ca e posibil asta. Ea era o fata superba. Am inceput sa iesim, Era foarte frumos ieseam cu prietenii, la suc prin oras,. Dupa o luna, dupa ce ne-am cunoscu mai bine I`am spus ce simt, I`am spus ca o iubesc, si ea mi-a raspuns, totul era de vis, credeam ca vom fii mereu impreuna, Involuntar ne-am cunoscut familile unui altuia. Atunci totul devena mai frumos mergeam pe la ea, ea venea pe la mine, ne uitam la filme ne jucam, ne alintam, etc. Au fost certuri, dar nu din cauza noasta si din cauza altor persoane geloase. Oamenii sunt raii nu uitatii asta. Totul a fost frumos. Pana prin martie anul acesta. Ea fiind mai mare cu un an ca mine trebuia sa`si aleaga liceul unde vrea sa mearga. Era o fata desteapta, Excelenta 5-8. Credeam ca va merge la un liceu de pe aici si ca vom continuua relatia. Insa ea a ales liceul militar Breaza. Unde statea cu internat. Atunci ne-am dat seama ca nu mai e nimic de facut. am continuat pana la inceputul verii. si totul s`a terminat. Am fost destul impreuna. vreo 2 ani. A fost o iubirea adevarata..In vara aceasta. A venit verisoara prietenului meu cel mai bun, sa stea la el, sa faca plaja. E obisnuia de vreo doi anii sa vina in fiecare fara si iarna pe aici. Eram amicii. Insa in vara aceasta totul s`a schimbat. Am inceput sa fim din ce in ce mai apropiatii. Sa vorbim mult si sa ne imbratisam cand ne vedem cand pleaca, o duceam acasa stateam cu ea afara, etc. Acum 3 zile. Prietenul meu cel m`ai bun mi-a spus ca verisoara lui ma place. Si culmea si mie imi placea. Aseara am stat afara pana pe la 1:00 dimineata cu mai multi de pe aici. Ei fiind somn a pus capul pe umarul meu. iar eu am luat`o in brate si o tineam. am stat cu ea asa de la ora 9:30. Pana la ora 1:00 neclintitii. Amandoi simteam atractia. Insa iubirea noastra este cam imposibila. Ea sta in Craiova si cum am spus vine doar de doua ori pe an pe aici. Avem sentimente unul pentru celalalt. Astazi nu am vazut-o deloc. si chiar i-am simtit lipsa. Ea este cu 3 ani mai mare ca mine. Eu am 14 ea are 17.Insa e micuta de statura. Peste 6 zile va pleca la ea acasa si nu o s`o mai vad pana in vacanta de iarna. O iubire imposibila. Deci cei care nu credeti in asa ceva. Uitati ca exista. Sper sa aveti rabdare sa cititi. Poate imi spuneti si voi niste povestii.Salutare tuturor. o seara frumoasa
Scuzatii daca au fost greselii gramaticale. Poate aveti niste sfaturi sau niste pareri pentru mine. Va salut

Răspuns Câştigător
| Diana0727 a răspuns:

Te inteleg, iubirea imposibila e un chin! Si eu am trecut prin asta si stiu cum e! Incearca sa fii puternic, intr-o buna zi va veni si acea fata speciala cu care vei fi impreuna si atunci iti vei da seama ca tot raul e spre bine! Daca verisoara prietenului tau este chiar aleasa ta, intr-un final vei fi cu ea! Daca nu... Inseamna ca este acolo undeva cineva care te va face mult mai fericit! Daca nu vrei sa renunti si simti ca poate fi ceva special intre tine si ea, nu renunta! Vorbeste cu ea pe internet, incearca sa ajungi in Craiova si sa va intalniti, fa tot posibilul ca sa fii cu ea, mai ales daca si ea te place! Propune-i o relatie la distanta, chiar daca este greu sa o vezi atat de rar! Gandeste-te, ce este mai important pentru tine: distanta sau acea fata? Iti urez mult succes si sper sa iti gasesti iubirea cat mai curand! Pa-pa!

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Nu inteleg de ce multi dintre voi confundati "a placea" cu "a iubii". Daca o iubeai pe fata aceea, nu mai ziceai ca o iubesti acum pe verisoara prietenului tau(care apropo, sunt 100% sigura ca iti place cum arata din moment ce ai vrut sa ne spui si ca facea plajahappy ) "Iubirea" voastra nici nu exista. Doar pentru ca si-a pus capul pe umarul tau nu inseamna ca te iubeste. Fata te PLACE si nimic mai mult.

| EdyJr explică (pentru Aasdfghj):

Auzi,n`am scris aici ca sa fiu judecat, am scris povestea, nu ai idee ce este intre noi. Asa ca te rog. Liniste. Si nu nu ma uit la aspectul ei. Am zis ca face plaja. Ca asta e motviul ca vine aici, dar iarta`ma, tu esti cea desteapta, success big grin

| DunkelheitBu a răspuns:

Si eu m-am indragostit de o fata de pe net cu care m-am intalnit si dupa m-a lasat soarta cu o m**e mare.

| RedTheBaby a răspuns:

Buna am si eu 14 ani,sunt baiat,pai hai sa spun si eu povestea mea
Pai anul trecut am mers pe afara cu niste prieteni si am conuscut niste copii noi si era o fata care era taare frumoasa si am inceput sa vorbesc cu ea si cum tot am vorbit cu ea am inceput sa imi placa si apoi aflasem ca si ea ma placea,ne faceam complimente,eram foarte aproape sa fim impreuna pana cand la un momentdat prietenii si-au batut joc de ea iar eu nu mai suportam asa ca am lasat-o balta si nu am mai vorbit cu ea,Ii fransesem inima,apoi la scoala m-a bagat in seama o fata de varsta mea si am tot vorbit si ne-am cunoscut mai bine si mi-a placut,ea s-a dat de gol ca ma place si cand am intrebat-o daca vrea sa fim impr. a zis ca ea mai place un baiat,eram taree dezamagit dar am asteptat, am asteptat dar ea nu se decise, dupa un timp am revenit la fata careia i-am frant inima dar ea nu mai avea incredere in mine si am zis sa merg mai departe, am cunoscut o fata cu care am fost impreuna totul era perfect pana cand ea s-a desp. de mine pentru ca prietenii ei si-au batut joc de mine iar ea nu a suportat, acum am o alta prietena pe care o iubesc enoooorm si nu vreau sa o pierd si pe ea

Scuzati daca sunt greseli gramaticale.
O seara buna big grin

| EdyJr explică (pentru RedTheBaby):

Poveste cu final fericit zic eu, Si sa-ti dau un sfat, Asa "prieteni" am si eu. Asa ca nu`i mai asculta, te`au deranjat nu mai vorbi cu ei, sa vezi cine vine sa isi ceara scuze, asa am facut si eu si mi-am dat seama cine imi este prieten. Multumesc ca mi-ai citit povestea.