| gig96 a întrebat:

Salut tutror.In primul rand vreau sa va spun istoricul intrebarii mele, poate vi se v-a parea interesant.Deci eram pe clasa a 7-a (acum p a9-a) si in vacanta de vara am fost la matusa mea in vacanta de vara care sta intr-un oras vecin.Toate bune si frumaose ca orice matusa mi-a facut un cadou, niste patine cu rotile.Ca orice cadou trebuia "testat" si m-am dus impreuna cu ea in parc.Ei aici am intalnit o fata,foarte frumoasa,deosebita, si in timp ce eu ma chinuiam sa merg cu rolele(atunci abia ma tineam pe pcioare; bine nici acum nu prea stiu sa merg) cand aceasta fata mi-a dat "un sfat" e, si in momentul in care am zarit-o pur si simplu m-am indragostit de ea.Am intrat in vorba cu ea mi-a explicat niste chestii cat de cat elemnetare despre mersul cu rolele(ea stia foarte bine). Matusa mea mi-a povestit ca atunci cand mergeam pe langa ea cu rolele parca pluteam (acum nu va ganditi ca matusa statea tot langa noi happy ) asa si a trecut acea minunata zi, parca, in cateva clipe.Ea a spus ca ne vedem maine tot aici si am lasat-o pe maine...Eu ca un prost nu i-am cerut id sau nr de telefon... dc nu stiu, adevarul e ca eram si mic si nu prea le aveam eu cu fetele crying, a 2-a zi nu m-am mai putut duce au intervenit niste probleme medicale si nu am mai ajuns, dar m-am dus a 3-a zi dar ea nu a mai venit crying((.Eu ma indragostisem de ea.Cu greu apoi am uitat-o,dar acum cateva seri mergeam cu varul meu cu masina si am trecut prin parcul pe unde o cunoscusem, pe acea superba fata, si ascultam melodia Alex Velea-Cand noaptea vine (eu sunt rocker dar atunci ascultam radio)asa si din nou mi-au "inviat" sentimentele pentru ea.Problema este ca eu ii stiu doar prenumele si scoala unde invata.Acum si intrebarea Imi poate spune si mie cineva cum pot afla facebook-ul unei persoane doar dupa nume, oras si scoala?

4 răspunsuri:
| NewSummer2013 a răspuns:

Pfff...poate te supara ce-ti sun acum, dar tu iubesti doar "un vis"/"o iluzie". Cea fost a fost! A fost demult...Traieste actual. Nu ce a fost acum 2 ani.

Gandeste-te doar la cate chestii se pot schimba peste 2 ani. Ea poate sa aiba prieten, etc.

Ce-i asta? Iubesc, deci "IUBESC" o fata pe care am intalnit-o acum 2 ani si cu care am petrecut cateva ore intr-un parc discutand despre role. (iar de atunci n-am mai vazut-o niciodata) LoL...deci "iubire". :-J

Ti se pare normal? Ai 16 ani, revino-ti! Gaseste-ti una de prin zona ta! Nu te hrani cu iluzii inutile! Si daca ai gasi-o ce rezolvi? Lucrurile in 2 ani se schimba... enorm.

| gig96 explică (pentru NewSummer2013):

Bro ai intotalitate dreptate,sincer sa fiu doream sa ii gasesc fb-ul, id mess etc deoarece doream sa mai stau de vorba cu ea, sa "chat-uim"... nu ca as fi foarte indragostit de ea, cum ai spus si tu asta nu e dragoste " cateva ore intr-un parc discutand despre role", dar totusi as vrea sa aflu fb-ul ei asa ca orice informatie e pretioasahee hee

| diana0213 a răspuns:

Of, imi pare rau pentru tine. Stiu cum e sentimentul asta... Nu stiu ce sa iti spun. Poate daca incerci sa scrii pe Google prenumele si scoala unde invata o sa gasesti. Vorbeste cu matusa ta, poate o cunoaste ea. Multa bafta!

| Gomez_Selena's_1992 a răspuns:

Pai...poti sa ii afli facebook-ul doar dupa nume daca ea are poze poti vedea daca e ea sau nu si va fi si mai usor daca are adaugata la informatii scoala si orasul..Bafta!