| blaa a întrebat:

Salut tuturor,
Ma puteti ajuta cu un lucru?
As vrea sa stiu si eu dupa parerea voastra pe la cati ani sa-mi incep viata sexuala?

App, am 14 ani.

Răspuns Câştigător
| Ascendent a răspuns:

Dupa parerea mea esti batut in cap daca vrei sa o incepi de pe acum.
Dupa parerea mea, fa-o cand esti pregatit si cand ai o prietena la care chiar sa tii, sa fiti amandoi de acord cu asta, sa nu existe ezitare, bineinteles sa existe informare despre riscurile inceperii vietii sexuale, sa va protejati, si sa aveti (sa ai) varsta potrivita. Eu as zice ca varsta potrivita ar fi cam dupa 17-18 ani. Dar chiar daca vei avea aceasta varsta, ar fi bine sa iti incepi viata sexuala cu cineva la care chiar sa tii, sa traiesti momentul si sa iti aduci aminte de el pe veci, pentru ca prima experienta de acest gen nu se uita niciodata.
Daca totusi nu tii cont de sfaturile mele, iti urez la revedere.

Ascendent

2 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Eu nu cred ca exista o varsta specifica pentru ati incepe viata sexuala. Tu cu partenera o veti face cand veti fi pregatiti, la momentul potrivit.Trebuie sa fii pregatit fizic si moral pentru asta. Oricum tu ai o varsta frageda asa ca nu prea ti-as recomanda sa-ti incepi viata sexuala la varsta aceasta.

| alicool a răspuns:

Pai daca vrei un copil cat ma devreme poti incepe mai devreme daca vrei mai tarziu pe la 21 22 de ani