| k1d0w a întrebat:

Salut tuturor.Sunt baiat am 15 ani, blond, ochi verzi-albastrui, sunt mai timid cand vine vorba de fete.Acum sa revenim la intrebare...Cum sta treaba cu agatatu in ziua de azi ca nu inteleg deloc ce vor fetele de la un baiat.Imi place de o fata si ea e timida. Vorbesc cu orice fata din clasa/scoala dar cu ea zici ca am lipici la gurastraight face este grav ca mi-e frica sa nu se ocupe. Sfaturibig grinDau funda pentru un sfat care sa functioneze

Răspuns Câştigător
| saymoon a răspuns:

Ai trasaturi foarte frumoase, dar se pare ca nu ti sunt de folos daca esti timid.Si daca e si ea timida, atunci e si mai rau.
Chestia e ca baiatul trebuie sa faca primul pas, sau cel putin asta asteapta ea.
Incearca mai intai sa i fii un amic bun, si apoi relatia ar putea evolua incet, dar pentru inceput castigai increderea.
Lasa lipiciul, e un om si ea, chiar daca pentru tine i mai deosebita, ea poate chiar asteapta sa vorbesti cu ea.
Daca nu o faci repede se vfa plictisi asteptand si intr-adevar o vei pierde.
Nu mai fi timid, in ziua de azi daca esti timid, ai mult de pierdut.
Eu personal m am saturat sa aud pe la spate ca lui ala ii place de mine, as vrea sa aud de la persoana respectiva.
Fii tu insuti, ea va aprecia asta, nu te lua dupa smecherii care i vezi la tot pasul.Sunt niste idioti, demni de mila.
Bafta multa si lasa timiditatea.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Salut, daca vrei prietena una buna care se adapteaza cerintelor tale trebuie sa cauti in toate tarile din lume, ce e bun acum e scump si complicat de gasit...Sa nu disperi ca mai rau va fi be calm si daca e virgina mult mai bine pentru tine sa fie si ea timida in fine doar nu tiar conveni sa iesi cu una care a avut vreo 6 relatii de lunga durata care sa f... t cu respectivii indivizi.

| Alex0194 a răspuns:

E normal sa te blochezi cand e sa vorbesti cu cea de care iti place... pai din ce am vazut in ziua de azi fetele vor 1 din aceste lucruri: bani si BMW sau P*** cat un tanc rusesc; altfel eu unu nu pot intelege nicicum de ies cu dinaia mai mari ca ele... ele zic ca cica sunt mai maturi si seriosi dar cei care sunt foarte timizi de obicei si foarte seriosi si oameni calumea in cele mai multe cazuri insa fetele aleg baiatul cel mare chiar daca baiatul timid este serios si destept si frumos deci => fetele se duc cu aia mari din probabil motivele de mai sus. Eu iti urez succes si cine stie am auzit si de tipi mai tineri combinati cu dinalea mai in varsta adica 14-15 ani cu dinalea de 16-17; bafta si o sa resuesti

zisei eu unu fara experineta in domeniul asta

| andreea_9470 a răspuns:

Pai sunt mai multe tipuri de fete. cele care vor doar sa se distreze, sa stea cu baieti, dar nu mult timp si sunt fete, care vor relatii serioase, fidelitate, seriozitate de la un baiat. acum nu stiu cum e fata de care iti place tie, insa ma indoiesc ca pe la 15 ani sau cat are ea sa vrea o relatie serioasa. mno nu stiu.asta depinde de felul ei de a fi si daca o sa stati impreuna poate ajunge relatia voastra departe. in ziua de azi nu prea mai poti face diferenta intre baiat si fata, pentru ca si fetele.sunt care stau cu mai multi in acelasi timp sau se gandesc la sex, cand vad vreun baiat frumos...la fel ca baietii. bine, nu toti\toate sunt la felhappy

pai, in primul rand cu timiditatea nu faci nimic. cel mai bine ar fi sa incerci sa scapi de ea, sa intri in vorba cu ea, cum poti si tu, incet incet, cere-i nr de telefon sau id-ul de mess...acum ca tot vine Mos Niculae surprinde-o cu un cadou frumos, intreab-o daca are prieten si cam asa ceva. daca ti-e rusine sa ii spui in fata ca iti place de ea, spune-i pe mess si da-i intalnire.big grin.

bafta! sper ca ti-am fost de foloswinking

| Paty3 a răspuns:

Saulut. incearca sa scapi de timiditate. unele fete vor ce a zis alex008. altele poate vor doar pe cineva care vreau sa le inteleaga si sa le iubeasca. Nu trebuie sa ai lipici la gura. vorbeste cu ea cat mai multe si o sa vezi ca o sa mearga super.:* mult noroc.