| anonim_4396 a întrebat:

Salut, uite TPU, am si eu o problema: nu stiu daca sunt gay sau nu...adica eu, dragoste simt numai pentru fete, dar sunt atras sexual de baieti.am fost indragostit numai de fete, dar nu am fost foarte atras sexual de ele, sper ca intelegeti. iar la barbati, niciodata nu am fost indragostit dar sunt atras de ei.deci TPU? ce credeti? as dori raspunsuri serioase pentru ca am nevoie de ajutor.

Răspuns Câştigător
| Anabellasos a răspuns:

Bai e posibil sa fii bisexual.
Daca nu faci misto de noi si e adevarat ce spui, sfatul meu:
Eu nu condam lucrul asta, desi recunosc ca e diferit si greu, cred, pentru persoanele in cauza.
Incearca si cu un baiat.Cred ca iti suna ciudat, dar altfel cum ai putea sa afli, nu? Probabil ca tunci cand vei fii langa el vei simti daca intr'adevar iti place sau nu.
Incearca sa ai o relatie cu o fata, in paralel cu una cu un baiat.
Ideal ar fi ca ei sa nu se cunoasca si sa nu aiba nici un contact, nici o legatura unul cu celalalt ca sa nu afle unul de celalalt.

Si pentru orice eventualitate, incearca sa gasesti un baiat care sa nu aiba lagatura cu grupul tau de prieteni, asta ca sa nu iti scoata vorbe.

Ma rog nu cred ca sfatul meu este cel mai bun din lume, dar daca tie iti convine...

Greu!
Bafta oricum!

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Nimeni nu are voie sa te condamne pentru asta daca e adevarat. Nici macar tu! Vrei sa te descoperi? Consulta un psiholog, doar unul te-ar putea ajuta sa descoperi ce esti ( gay. bisexual, hetereosexual -sau cum se mai scrie-)

| mdany a răspuns:

Poate esti bisexuallaughing in cel mai rau caz. Ai atractii sexuale pentru ambele sexe.Nu ai ce sa ii faci.Ori consulta un psiholog, ca poate-poate iti mai revii.Bisexualitatea nu se naste se dobandeste.

| ktina a răspuns:

Vezi, auzi postii, la prostii gandesti si dupa aceea iti mai trece prin cap ca esti nu stiu de care. Dumnezeu a creat parte barbateasca si parte femeiasca pentru a intretine relatii sexuale, si asta dupa ce incheie legamantul casatoriei. Mai mergi la biserica, mai citeste Biblia, roaga-te, marturiseste-ti pacatele si lasa prostiile, ca vine ziua cand trebuie sa platesti pentru fiecare pacat. Si acestea is pacate groaznice, deoarece is savarsite impotriva trupului tau!