| Ava1231 a întrebat:

Salut.
Va rog ajutați-mă și nu râdeți.
Sunt aproape în depresie.
Am 22 de ani și n-am avut iubit niciodată. Am ieșit cu băieți, sărutări chestii dar atât. Dragostea și norocul fug de mine că dracul de tămâie.
In liceu am avut o așa zisa relație care nu a durat deoarece nu prea îmi plăcea băiatul.
Asta mă descurajează și mă face sa mă simt tristă, singura și să cred că viața n-are sens.
Nu înțeleg de ce îmi e așa greu sa îmi fac iubit. Menționez că nu sunt urâtă, chiar ușor peste medie(adică am văzut fete mult mai urâte decât mine care totuși au iubit, iubit chiar frumos)
Va rog, ajutați mă, a mai trecut cineva prin asta?
Cum îmi pot face iubit? Iubit care sa îmi placă și să mă placa zic, nu iubit doar așa că sa fie oricine.

73 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ava1231):

OK, nimic insurmontabil. Ce iti place? Ce hobby-uri ai? Ce activitati - nu neaparat hobby-uri - te fac sa te simti increzatoare in sine si sa te deschizi? Ce te tine in loc, acum? Lasam timiditatea deoparte.
P.S. Ai internet, se gasesc usor oameni cu care sa iesi. Nu neaparat ca si intilniri clasice, ci pur si simplu pentru petrecut timpul placut in oras/excursii. Acum, ar fi problematic daca traiesti intr-un oras mic fara o metropola aproape. Altfel...
... din ce oras zici ca esti?

| Ava1231 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu îs de la sat în mod normal, dar stau in Cluj Napoca cu facultatea

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ava1231):

Asa, ok. De la sat si timida? Fata popii cumva? Din ce stiu eu lumea de la sat e mai deschisa, mai putin inchistata cand e vorba de comunicare cu cei din jur. Doar de la comunicare pleaca tot. Cluuuj zici. Ce facultate? Semi-irelevanta intrebarea. As putea sa iti fac lipeala cu o gasca de pe-acolo. O sa intreb. happy

| Ava1231 explică (pentru GabiDumitrescu):

Nu s fata popiilaughing darnu știu de ce sunt așa Timida
Nu mi place nici mie situația și aș vrea să o schimb
Stomatologie anul 2

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ava1231):

Am pile pe la psihologie, cred. Sau ceva economie, ce era ea. Anul 2 sau 3 cred ca e acum. O intreb zilele astea daca mai recruteaza in gasca. happy

| Ava1231 explică (pentru GabiDumitrescu):

Super
Mersi mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceiași problemă am avut-o si eu pana la vârsta de 28 de ani. Vedeam cum altii din jurul meu, mai urati aveau relatii si eu nu. Dumnezeu iti va da la timpul potrivit persoana potrivita. Pana atunci roaga-te si pregateste-te să fi o persoana minunată pentru viitorul tău partener. Din ce județ ești?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai nu pleca de la ideea ca ala e musai sa fie iubit si nu pur si simplu prieten/amic la inceput. Multa lume vrea prea mult, prea repede. Si... incearca sa nu te mai stresezi ca nu gasesti nimic.

| spencer39 a răspuns:

Imi poti oferi o pozic?

| MIU2305 a răspuns:

Toate vin la momentul potrivit!

| fanboss a răspuns (pentru Ava1231):

Cum obsev din ce scrii tu nu vrei un iubit iti doresti pe cineva sa te inceapa si ai pretentii uriase pentru asta Nu vreau să aibă barbă, să aibă o freză cool și sa fie îngrijit
Prima data mă uit la forma corpului sa nu fie gras dar nici ft slab
De înălțime as prefera 1, 75-1, 80 nu mai mult nici mai puțin
Și să emane sexualitate și tinerețe
Cauti doar a face inceput de viata sexuala asa ceva nu vei gasi decat sa il desenezi tu si dupa sa scrii carecterizarea desenului asa cum visezi.

| just4ubr2015 a răspuns:

Cauta un iubit la matrimoniale pe Facebook pe insta iesi in natura la plimbare la o cafea un suc nu te mai interioriza incearca sa fi mai deschisa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Assumptions happy

Esti

Foarte selectiva?
Extrem de mofturoasa?
Greu de impresionat?
happy

Introvertita?