| Bubuletu a întrebat:

Sunt mai trista ca oricând ...plac pe un băiat din clasa, dar elemente împreuna cu prietena mea cea mai buna.sunt sigura sau măcar aproape sigura ca el o place cu adevărat pe ea, deoarece au mai fost odată împreuna si s-au despărțit, ea de el, cu mult scandal. Eu mai si stau in banca, cu băiatul acela si el a fost singurul care a vrut sa stea cu mine in banca si acum nici el nu mai vrea, sau, mai corect, vrea f mult sa stea cu prietena mea. Eu chiar il plac si de demult, dar de cand cu faza cand au fost împreuna prima oară nu am mai zis nimic...nimeni nu știe ca eu il plac, ma simt fustrata
Si mai ales ca in ultima vreme am intrat intr-o depresie urata pentru ca toți din jurul meu sunt îndrăgostiți, au iubiti\iubite, sa pupa iar eu nu am fost cu nimeni niciodată, si de aici nu mai zic ca nu mai are rost.
Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| Arianaaa33 a răspuns:

Pai fii vesela. Poate si tristetea asta ti se vede pe chip. De ce nu-ti spui singura "Nu trebuie, nu-mi pasa ". Inca ceva. Ar fi bine sa-i explici celei mai bune prietene. O sa te doara mai putin, si stii ca ai pe cine te baza.nu e ok sa te inchizi in tine. Si plus ca, daca iti e asa buna prietena, o sa renunte la el, cum ai renuntat si tu pentru ea. La ce sa stea un baiat in calea voastra? Baietii sunt multi, dar prieteni adevarati. putini!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu are rost sa fi suparata, daca el o place pe prietena ta, asta e...baieti mai sunt

| Arianaaa33 a răspuns:

Ce poti face? Sa nu te alarmezi atattttt. O sa-ti vina si tie randul. De ce sa intri in depresii din cauza... pana la urma din cauza cui? Nu merita sa fii trista din cauza iubirii. NU. De ce nu-ti schimbi caracterul /personalitatea? Fii dura, aranjeaza-te mai mult si nu mai lasa orice fata care cica are si ea "experienta " in relatii, sa te jigneasca, sau sa faca misto de tine. Si fa astea pentru tine, nu pentru un el. Rabdare, si o sa vezi ca nu e subiect de depresie asta! Zambeste, fatooooooo

| Bubuletu explică (pentru Arianaaa33):

happy mai aștept răspunsuri dar al tau chiar suna bine...

| Bubuletu explică (pentru Arianaaa33):

Înainte chiar eram vesela si destul de populară prin clasa, dar nu stiu ce am patit. De aranjat..sincer, am început de săptămâna trecută!

| Arianaaa33 a răspuns (pentru Bubuletu):

Pai fii vesela. Poate si tristetea asta ti se vede pe chip. De ce nu-ti spui singura "Nu trebuie, nu-mi pasa ". Inca ceva. Ar fi bine sa-i explici celei mai bune prietene. O sa te doara mai putin, si stii ca ai pe cine te baza.nu e ok sa te inchizi in tine. Si plus ca, daca iti e asa buna prietena, o sa renunte la el, cum ai renuntat si tu pentru ea. La ce sa stea un baiat in calea voastra? Baietii sunt multi, dar prieteni adevarati. putini!

| Bubuletu explică:

*el este in loc de elemente

| Bubuletu explică:

Si vorbesc serios, eu țin la amândoi si cred ca ar fi urat sa ma bag între ei. Fata nu il place asa mult, dar băiatul da, foarte tare.imi vine sa plâng cand ma gândesc...azi o colega cu succes la băieți mi-a zis,, dar daca tu ești mică si proasta si nu stii nimic despre relații si băieți "

| WoNdErFuL99 a răspuns:

Atat timp cat tu stai in banca cu el...nu stiu vorbeste cu el intreaba-l daca si-a facut tema..chestii de genul asta si poate asa va mai apropiati si poate se indragosteste si el de tine...si eu am o problema asemanatoare si incerc sa trec peste, si vorbeste cu prietena intreab-o daca il mai iubeste..si poate rezolvi ceva, vezi ce faci! Succes scumpo! Sper sa te iubeasca si el pana la urma.happy