| malishka93 a întrebat:

va rog dati-mi cite mai multe sfaturi, ca sincer inebunes nu stiu cum sa procedez! Ieri m-am certat cu prietenul foarte tare.Era beat si dupa toate astea a vb foarte urit cu mine, mi-a spus niste cuvinte urite! Eu i-am spun numa betivan ca era foarte beat! ce sa fac.sal iert? nu-i prima oraa icnd vb urit cu mine si nu-i prima oara cind so inbatat! astazi a intrat pe mess si macar scuze nu o cerut nici explicatii nu o vrut sa-mi dea! Mentionez sa spun ca sunt departe de dinsu la moment! ce sa fac? ma doare sufletu, nu ma pot opri din plins.cum sa fac sa ii para rau si in viata lui sa nu mai faca asa ceva! Va rog niste sfaturi.Sa inbatat a venot la ora 2 acasa si inca mob stins o spus cuvinte urite foarte dureroase si inca nici scuze nu o cerut! CE SA FAC? ajutati-ma va rog ca sincer nu mai pot judeca de atita plins! v-am pupat!

7 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

A fost inca odata,si inca odata,o sa fie si de acum inainte.
Tu alegi.
Vrei sa ramai asa,cu el sa-si bata joc,sau nu?

si fii atenta la cum scrii, inainte pe p si b nu pui niciodata n, pui m.
nu mai suntem pe vremea lui Ceausescu, deci scriem "urat"
ce pretentii ai?

| ignore a răspuns:

Depinde si de relatia voastra.in primul rand e normla sa bea e bhappy poate nici nu stiu amineste de ce a zis
vb cu el spune-i ce tea deranjat numai prin comunicare poti rezolva porb
si numai plange ca cu plansu nu rezolvi niciodata nimic.

| dincolodevise a răspuns:

Pai nu-l ierta poate asa se invata minte.eu zic sa-l lasi... tu nu vrei langa tine un baiat care sa bea, sa vb urat si care poate sa ajunga sa dea in tine? nu cred.gandeste-te.explica-i,vb cu el, iar daca nu te va asculta sau va continua asa eu zic sa-l lasi chiar daca il iubesti si iti va fi greu o sa-l uiti.

| consiliera a răspuns:

Daca a mai gresit o sa mai greseasca. Ceea ce nu inteleg de ce ii permiti asa ceva...De ce plangi daca nu e vina ta? Il iubesti dar asta nu prea e dragoste.Mai lasa sa treaca ceva timp.Bautura e boala grea.Bea un ceai de tei, te calmeaza.

| HotChoclate a răspuns:

raised eyebrows tu ori esti super indragostita ori.in fine.Asta isi bate joc de tine in ultimul hal si tu accepti. Pustoaicele din ziua de azi.in ritmul asta ai sa ajungi o casnica neingrijita batuta de soarta si de sot, inselata.Dar nu-i nimic fata daca atat te duce capul asa sa stai.

| Piㄨㄨy a răspuns:

Paraseste-l...asa e cel mai bine crede`ma. Daca nu stie sa se poarte cu tine si te jigneste, inseamna ca nu te respecta si nu te merita.

Curaj!

sper ca te-am ajutathappy.

| LookBehinD a răspuns:

V-am*
imbatat*
atata*
sa-l*
i-am*
S.A.M.D

Iarta-l daca il iubesti si el o sa-si dea seama ca tii la el. nu e ceva rusinos in a ierta prima / primul o persoana.
Bafta multa.