| malishka93 a întrebat:

Voi cind sunteti enervati spuneti lucruri dureroase persoanei iubite? cuvinte spune la nervi? astazi m-am certat cu prietenul si mi-a spus lucruri urite da era foarte suparat pe urma sia cerut scuze! sal iert sau nu?

Răspuns Câştigător
| bluebios a răspuns:

Multa lume spune la nervi tot felul de chestii, daca procedezi si tu la fel ca el cand te enervezi este totul ok, cunosc cupluri in care fiind amandoi foarte incapatanati se cearta si de doua trei ori pe zi, dar totusi se iubesc si se imapaca foarte repede. Acum ii vezi ca se cearta, iar dupa o ora ii vezi cum se comporta ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. In schimb nu este ok daca tu esti o persona mai calma si tu nu procedezi la fel ca el, sa-i suporti vorbele urate oridecateori este suparat. Daca tu i-ai varbit niciodata urat si nici nu ai de gand sa o faci atunci nu cred ca trebuie sa-i permiti sa continuie in acest mod.

2 răspunsuri:
| SchiZz20CMrecords a răspuns:

La nervi toti spunem lucruri fara sens.Acum depinde si ce ti-a spus...iar daca vede ca i-ai permis prima data fi sigura ca o sa o mai faca si pe viitorwinking deci ai grijahappy

| love1 a răspuns:

N-ar trebui sa-i permiti sa te ofenseze, daca vede ca treci usor peste asta se mai poate repeta si veti ajunge la lucruri mai murdare.Depinde ce ti-a zis, sint oameni care spun ceia ce cred de fapt si la nervi se racoresc, dar sint care spun numai vb.in vint la nervi...iar tu trebuie sa-l stii mai bine cum e el defapt.Trebuie sa-l aduci la situatia ca sai fie rusine si sa inteleaga ca te va face pe tine la fel sa spui lucruri care il vor durea si de ce ar trebui toate acestea...