| malishka93 a întrebat:

Voi cind sunteti enervati spuneti lucruri dureroase persoanei iubite? cuvinte spune la nervi? astazi m-am certat cu prietenul si mi-a spus lucruri urite da era foarte suparat pe urma sia cerut scuze! sal iert sau nu?

3 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Depinde de persoane. unii la nervi spun ce gandesc, altii spun multe lucruri aiurea (gen.ce le trece prin cap). Eu si cu prietenul meu (de exemplu) suntem foarte incapatanati si ne certam destul de des si spunem multe la nervi. Insa apoi ne pare rau, ne cerem scuze si trecem peste. Acum depinde si ce ti'a spus. Dar daca l'ai enervat rau e in mare parte vina ta. Analizeaza bine situatia si gandeste'te la ce s-a intamplat si daca a avut motiv sa se enerveze asa. Si nu in ultimul rand discuta cu el, spune'i ca te'a deranjat (Asta dupa ce va calmati) si ca pe viitor preferi sa iti inchida telefonul (sau stiu eu?) decat sa se apuce sa vorbeasca iar la nervi. Bafta!

| ioanadanny a răspuns:

Daca il iubesti si simti ca te iubeste iarta-l. orice om calca stramb la nervi, orice om scoate cuvinte chit ca nu vrea cu adevarat.totul tine de starea noastra si oricarui om se poate intampla sa verse tot dintr-o datawinking

| byutzatha a răspuns:

Daca il iubesti cu adevarat iarta-lwinking