| boboli a întrebat:

Salut.vreau sa va cer un sfat in legatura cu prietena mea
La inceput ea vorbea foarte mult cu mine dar dupa ce am inceput sa stau cu ea a durat cam o saptamana pana ce nu imi mai a inceput sa nu mai vorbeasca cu mine asa de mult de obicei ea mereu imi trimitea mesaje si ma intreba ce fac dar acum pauza si acum vorbeste sec cu mine de parca imi raspunde numai din mila.Si la inceput vorbeam la telefon cu ea cam 3-4 ore pe zi dar acum daca vorbim 10 min. toata ziua e mult, eu mereu incerc sa vorbesc cu ea dar imi spune ca este ocupata si ca nu are timp dar pentru prietenele ei are timp si de iesit pe afara dar pentru mine nu are, nu vreau sa devin prea insitent ca sa nu o stresez dar nici nu vrea ca ea sa creada ca nu o mai bag in seama

4 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Pai las-o mai moale. Cautand-o nu faci decat sa-i gadili orgoliul si sa incurajezi comportamentul indiferent. Practic, tu acum, ii sugi tocul. Nu o mai suna. Vezi ce face. Daca nu te cauta nici ea si lucrurile raman in aer, inseamna ca asta a vrut: sa scape de tine. Daca totusi te suna, inseamna ca te place, dar regurge la indiferenta ca sa te faca sa dai mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate i-ai gresit cu ceva si prefera sa nu iti zic, asa a fost si fosta mea orice se intampla era vina mea si mereu dadea vina pe mine, scapa de ea

| SweetyDeea00 a răspuns:

Te-ai gandit ca poate tu esti de vina?
Fetele sunt foarte sensibile si trebuie sa ai multa rabdare cu ele.
Daca nu functioneaza incearca sa vorbesti cu prietenele ei, poate stiu ceva in legatura cu ea.
E doar sfatul meu.

| boboli explică (pentru SweetyDeea00):

Da m-am gandit ca poate eu sunt de vina dar ea a plecat o acum o saptamana la un concurs la Deva si de atunci a inceput sa fie asa