| claudiu2053 a întrebat:

Salut, vreau sa va intreb daca la varsta de 17 ani jumate este normal sa am penisul in erectie de 12 cm sau aproape 13 si care ar fi marimea predominanta la varsta asta?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca dezvoltarea fizica a corpului/organismului tau poate fi considerate ca fiind normala d.t.p.d.v., atunci la aceasta varsta maturizarea organelor tale de reproducere cat si dezvoltare in lungime si grosime a penisului este terminata fiind definitiva. Penisul tau are exact lungimea medie statistica stabilita pentru barbatii din Romania. Unii o au mai lunga altii mai scurta, asa ca penisul fiecarui barbat este in concordanta directa cu informatia genetica transmisa in momentul procreerii. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Penisul tau, este aproape de normal. Dar, el va mai creste.

| N0xEterniS a răspuns:

Nu, nu e normal, dar nu esti singurul. Normal probabil ar fi vreo 15-16 cm.

| AleeezSilviu a răspuns:

Eu am 15 ani si il am de 11-12 cm