| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu diferite curiozitati legate de penisul meu. Am 17 ani si penisul de 14 cm. Credeti ca marimea acestuia e ok? sau pentru fete marimea conteaza cel mai mult. Si alta chestia care vreau sa va intreb este faptul ca, cand penisul se afla in erectie, acesta e drept, dar sta foarte aproape de abdomen si este destul de rigid cand vrei sa-l dai in jos. Este acest lucru o normalitate? Va influenta actul sexual?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza masuratorilor precise si corecte efectuate de specialisti si profesionisti, la cererea firmelor producatoare de prezervative, a reiesit ca barbatii adulti din Romania sunt posesorii unor penisuri a caror lungime medie statistica este de 12, 73cm, deci foarte mica comparativ cu dimensiunile de-a dreptul exagerate prezentate de unii userii ai aceastei categorii a TPU. Probabil ca cea mai credibila si reala lungime a penisului in cazul barbatilor adulti din tara noastra se situeaza intre 13 si 16 cm unde te incadrezi deja si tu. Insa ar fi bine sa stii si tu, ca ceea ce conteaza cu adevarat este virilitatea, si potenta dar mai ales capacitatea barbatului de a reusi sa-si controleze ejacularea pentru a sustine actul sexual un timp care sa fie suficient de lung incat la final partenera de sex sa aiba parte mereu de placere si satisfactie si pe cat posibil orgasm. Degeaba penisul este lung si gros, daca posesorul sau nu reuseste sa si-o mentina in stare erecta suficient de mult timp, pentru ca partenera de sex sa fie mereu pe deplin satisfcuta. big grin Multa sanatate!

| sweetangels a răspuns:

Nu, sincer fetelor le e chiar scarba de ce aveti voi jos, va trebui sa le impresionezi cu chestii mult interesante...

| potatodespotatonr12345 a răspuns:

Nu conteaza varsta conteaza ce inaltime ai si daca tiai belit.