| 2p3u a întrebat:

SALUT!

vreau si eu sa stiu cum sa fac sa imi mai creasca penisu putin, nu ma vaiet eu ca e mic dar il vreau si mai mare, cand e sculata nu e problema, dar cand e culcata e foarte mica...Si cand fac sex cu cineva ma termin repejos, cum fac sa nu ejaculez repede?

MS

9 răspunsuri:
| cristinel98 a răspuns:

Fa sex mai des daca o vrei mai mare
un pic.iar cu inaltimea sport si incearca
sa te imbraci in functie de marimea ta
ca sa pari mai normal.depinde si cati
ani ai.si cum iti spuneam hainele nu se
poarta la intamplare.ele pot face omul mai gras mai slab mai inalt si mai
pitic.bafta! Sper că te-am ajutat.

| Azµre a răspuns (pentru cristinel98):

De unde ai scos prostia asta? Sexul nu are legătură cu mărimea penisului!
Nu va mai crește!

greece12
| greece12 a răspuns:

Nu ai nici un motiv sa fii nelinistit, in pozitie de repaus dimensiunea nu conteaza, nu intereseaza pe nimeni, nici n-ar trebui sa-ti pese!
In plus, nu uita ca dezvoltarea zonei respective se va incheia pe la 21 de ani,asa ca ai inca destul timp inainte!
Pentru o mai buna rezistenta in timpul contactului sexual,secretul e repetitia si regularitatea.
Cu cat mai multe contacte sexuale vei avea la o intalnire,ejacularea va fi tot mai tarzie,prima oara foarte repede,a doua ceva mai tarziu,a treia si mai greu.
Pe urma,o viata sexuala regulata cu o partenera stabila,te elibereaza de stres,e ca un loc in care ai mai fost si stii exact ce te asteapta,ajuta mult.
In plus,nu abuza de autosatisfacere,mananca sanatos,odihneste-te suficient,cauta sa te intretii facand sport si evita alcoolul si fumatul numai bine nu-ti fac.
Si vei functiona perfect, esti mult prea tanar sa-ti faci vreo grija.
Si, un sfat, cauta sa faci dragoste, nu sex.
Si vei fi mai mult decat fericit!happy

| Fatamuntilor a răspuns:

NU reusesc sa inteleg de ce e dilema asa de mare marimea penisului! POATE ma lumineza si pe mine cineva.
In genreral fetele nu se uita la marimea penisului, ci la ce poti face cu el. Daca,, jucaria'' e funtionala nu ai de sa-ti faci griji.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dimensiunea, mai ales in stara flasca, nu este o problema.
Ejacularea precoce insa este o tulburare serioasa de potenta care este determinata de excesul de masturbare si de pornografie in adolescenta. Se trateaza cu multa stapanire de sine si multa intelepciune din partea partenerei, care trebuie sa accepte ca in primii 2-3 ani ed viata sexuala sa te opresti de fiecare data cand iti vine sa ejaculezi, ca sa inveti sa te stapanesti, ca orice barbat sanatos.

Răspuns utilizator avertizat
Brigaela
| Brigaela a răspuns (pentru BybyAbby):

Nu toata lumea face exces de masturbare. cei mai multi adolescenti o folosesc corect, adica fara dependenta si ca un instrument de a-si cunoaste corpul, nu de a ejacula repede.
Faptul ca si tu ai o problema de auto-control, nu inseamna ac este normala. Nu stiu pe pielea mea ce simte un barbat, dar marea majoritate a barbatilor isi pot controla ejacularea cat vor ei, asa ca in mod cert, tu ai o problema.

Răspuns utilizator avertizat
| jacobtim44 a răspuns:

Vezi aici http://xshop.cabanova.com/solutie-marire-a.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute