| nascutObosit a întrebat:

Salut.
Vreau si eu un sfat de la voi...
Cunosc o fata care este in clasa a 11-a acum, iar eu acum trec in clasa a 9-a, diferente de varsta intre noi este de exact 9 luni... (parintii au dat-o mai repede la scoala). Pana la varsta de 13-14 ani eram buni prieteni (amici) dar s-a c-am rupt legatura dintre noi. dar nu a fost nici o cearta.
Pana la urma intrebarea este : cum as putea sa ii spun ce simt pentru ea, ca o plac? (ea ma simpatizeaza din cate am auzit de la o prietena) oare cum ar fi? mai ales ca este diferenta asta? ea a 11 si eu a 9?

Lasativa pareriile aici, va rog fara suferinte!

7 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Pai sunt doar 9 luni.nici macar un an.ai sanse maxime sa iasa ceva asta bineinteles daca si ea isi da acceptul.nu pot decat sa iti urez succes! >big grin

| VanillaBear a răspuns:

Eu acum trec clasa a 11-a dar iti spun sigur ca am avut un coleg care in clasa a 9 s-a bagat cu o tipa de clasa a 11-ahappy+ca la ei era si diferenta de ani mare dar pot sa iti spun ca inca sunt impreuna si se plac foarte mult.
Diferentele acestea mici de varsta nu conteaza atat de mult cand exista o legatura intre voi.
Eu sunt :go for it! Incearca ca incercarea nu moare si daca nu merge asta e, te vei consola cu boboacelele ca tine happy

Good luck!

xoxo Vanilla

Răspuns utilizator avertizat
| mon@29 a răspuns:

Mai bine spune-i ceea ce simti pentru ea atunci cand o intalnesty poate o sa fie pic mai greu dar incearca.incercarea moarte nare si in plus vorbeste ca poate altadata cand o sa a curaj sa ii spui o sa fie prea tarziu.happybafta

| nascutObosit explică:

Ea este cu 1 an mai mare ca si mine, eu nu sunt genul de baiat care vrea doar o noapte, eu chiar simt mult pentru ea. Mereu cand ma vede se rusineaza.

Imi este si vecina * doar ca de 1 an jumate nu prea am vorbit... doar asa : ceau, ce faci, bine, bine pa.

| nascutObosit explică:

Numele meu pe acest site nu ma caracterizeaza deloc, este un nume pus la intamplare, din graba (@ Pingu )