| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau si eu un sfat, o parere ceva va rog.deci am 16 ani si sunt impreuna de 9 luni cu un baiat e 22 de ani, ma iubeste, este foarte dragut cu mine, ma respecta, tine la mine, problema este ca inca mai tine legatura cu fosta lui care este acum in strainatate si au fost impreuna timp de 6 ani iar ea continua sa puna poze pe facebook cu ei 2.ma deranjeaza acest lucru deoarece m-am atasat de el si imi e frica ca inca mai este ceva intre ei ca o sa ma raneasca si o sa sufar.sad

11 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Buna!
Cel mai bine ar fi sa porti o discutie deschisa cu el si sa ii spui exact tot ce ai pe suflet, si tot ce te deranjeaza. Fii sigura ca daca el chiar tine la tine, va tine cont de ceea ce ii spui si va lua masuri. Vorbeste frumos, cu calm si incearca sa ii explici ca nu iti convine acest lucru ce face fosta lui prietena. Asculta ce are el de zis si dupa aia vei putea sa tragi concluziile si sa iei o decizie.
Numai bine si sa ai grija!

| TąNyą a răspuns:

Vorbeste cu el despre asta si lamuriti situatia sa vezi cat de mult tine la tine si el la randul lui sa vada cat il iubesti si in functie de ce se intampla la prima parte poti sa-i spui ca te deranjeaza ca "exa" pune poza cu ei 2 pe facebook. Bafta

| Lorelai a răspuns:

Discuta cu el despre acest lucru. Poate sunt doar amici.

| marsy a răspuns:

Pai spune-i de acest lucru! Nu tine in tine. problemele se rezolva doar prin comunicare

| nury a răspuns:

Intr-adevar ma iubeste de nu mai poate .laughing...ma gandesc sa-l las. dar l-am lasat deja de 100 de ori si nu era de acord sa ne despartim asa ca mereu ne impacam si era totul minunat.atunci ce are cu exa lui si ce vrea de la mine?

| nury a răspuns:

Salut Andra, interesant ce-mi zicibig grin cred ca o sa fac acelasi lucrubig grin sa vad ce iesebig grin.si voi ma santeti impreuna?big grinda-mi detalii te rogbig grin

| matt25 a răspuns:

Dupa experienta mea, ai facut o mica greseala care se poate transforma intr-una imensa prin faptul ca te-ai incurcat cu unul de 22 de ani, in conditiile in care tu ai doar 16. Risti sa suferi super mult si dupa o sa ramai afectata o perioada destul de mare de timp si nu o sa mai incredere in baieti/barbati. :-)

| Andra_9758 a răspuns:

Hmmbig grin si eu am fost aproximativ in aceiasi situatie numai ca la tine e putin mai grav.la mine nu mai tinea legatura cu ea.eu iti zic ce am facut devil i-am lasat un comment si i-am zis ca nu inteleg rostul pozei pentru ce mai tine poze cu ei doi daca ei nu mai sunt impreuna. a fost ce a fost.treci peste.si vreau sa-ti zic ca le-a sters pe toate big grin succes :* (stiu cum e situatia si eu credeam ca mai tine legatura cu ea insa nu era asa )

| daiana92 a răspuns:

Vorbeste cu el si spune-i ca te deranjeaza ca inca mai tine legatura cu fosta lui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te iubeste, de nu mai poate! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai 16 aniwinking o sa suferi