| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,am 15 ani si vreau sa va spun povestea mea, cam lunga stiu.dar spun ca merita e ciudata.Nu am avut niciodata o prietena,nu stiu cum sa ma comport cu fetele,cum sa fiu gagicar,cum sa le atrag atentia, cum sa le cuceresc, cum sa le abordez..deci nu socializez mai niciodata cu ele.Sunt ceva "speriat" si nu stiu ce sa spun cand sunt fata in fata cu ele, arat destul de ok, nu asta e problema.Nu sunt o persoana tupeista de mentionat.Mereu fetele fac primul pas, eu niciodata.ele ma saluta.Acum vine partea interesanta.Mai multe fete din clasa,imi spun ca sunt de treaba/dragut, vorbesc cu mine pe facebook sau la scoala (ele ma baga in seama) ma ia in brate, etc.Eu nu stiu cum sa reactionez sau ce sa cred..Mereu regret faptele mele, simt ca as fii putut sa fac mai mult de atat, ca sunt mai bun de atat.ca nu arat tot ce pot face..as fii vrut sa fiu mai tupeist pe momentul ala, sa ma duc sa le pup...dar nu fac asta si dupa regret.Nu inteleg de ce altii au succes la fete si nu sunt mai draguti ca mine...nici mai destepti (nu sunt narcisist,asta e purul adevar).In general ma comport ok,ca sa nu credeti ca sunt un anti-social.Dar sunt timid doar cu fetele,nu stiu cum sa ma bag in seama cu ele, sa socializez mai bine, sa le fac sa ma placa. SFATURI! Multumesc.Dau funda

3 răspunsuri:
| MiruD a răspuns:

In primul rand axeaza-te doar pe o fata. Care te atrage cel mai mult si care iti place. Si incepi sa te apropii de ea, vorbiti, iesiti la un suc, cafea, film...Incetul cu incetul o sa te acomodezi si o sa vezi ca o sa fie altfel cand ai si tu o iubita cu care sa iesi, sa vorbesti. si altele big grin. Incearca sa scapi de timiditate si totul o sa fie bine.

| Solon a răspuns:

Salut. Inteleg din ce spui ca esti un tip normal. E firesc sa ai emotii in prejma fetelor, la 15 ani.
Incerca sa le atingi "nevinovat" inainte sa le pupi, nu te feri sa le iei de mana sub diferite pretexte. Dechide diferite subiecte de conversatie cu ele. De exemplu, daca vrei sa o ibratisezi pe una din ele, prefa-te bucuros ca o vezi si zici: "Ooooo de cand nu te-am mai vazut, se usca inima in mine de dor". Apoi, teatral, mai in gluma, deschizi bratele a imbratisare si razi. Daca se apropie, ia-o in brate, o strangi moderat la piept si apoi te indepartezi si-i intinzi mana si zici ceva de genul "Hai sa mergem in parc/cofetarie/ bar!" Vezi cum reactioneaza si incet incet iti depasesti si tu emotiile generate de apropierea de o fata! Bafta!winking

| InspectorGadget a răspuns:

Daca te iau fetele in brate e de bine totusi, e de rau ca unii ca si mine suntem
timizi si eu am incercat sa nu mai fiu dar nu reusesc, sper ca intr-o buna zi sa ma schimb si eu si tu