| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,am 15 ani si vreau sa va spun povestea mea, cam lunga stiu.dar spun ca merita e ciudata.Nu am avut niciodata o prietena,nu stiu cum sa ma comport cu fetele,cum sa fiu gagicar, cum sa le atrag atentia, cum sa le cuceresc, cum sa le abordez..deci nu socializez mai niciodata cu ele.Sunt ceva "speriat" si nu stiu ce sa spun cand sunt fata in fata cu ele, arat destul de ok, nu asta e problema.Nu sunt o persoana tupeista de mentionat.Mereu fetele fac primul pas, eu niciodata.ele ma saluta.Acum vine partea interesanta.Mai multe fete din clasa, imi spun ca sunt de treaba/dragut, vorbesc cu mine pe facebook sau la scoala (ele ma baga in seama) ma ia in brate, etc.Eu nu stiu cum sa reactionez sau ce sa cred..Mereu regret faptele mele, simt ca as fii putut sa fac mai mult de atat, ca sunt mai bun de atat.ca nu arat tot ce pot face..as fii vrut sa fiu mai tupeist pe momentul ala, sa ma duc sa le pup...dar nu fac asta si dupa regret.Nu inteleg de ce altii au succes la fete si nu sunt mai draguti ca mine...nici mai destepti (nu sunt narcisist,asta e purul adevar).In general ma comport ok,ca sa nu credeti ca sunt un anti-social.Dar sunt timid doar cu fetele, nu stiu cum sa ma bag in seama cu ele, sa socializez mai bine, sa le fac sa ma placa. SFATURI! Multumesc.Dau funda

4 răspunsuri:
| unknøwn a răspuns:

Ciorba reincalzita...stii continuarea.
Asa-i si cu impacarile de dupa despartiri dintr-o relatie.

| WildDream a răspuns:

Ei au succes pentru ca in loc sa se lamenteze ca vai ce timid sunt, ei isi fac curaj si vorbesc cu fetele.
Nu trebuie sa te comporti ca un gagicar ca sa ai fete, si nici nu te numesti gagicar daca stii cum sa te comporti cu o fata. A te purta si a agata sunt lucruri diferitewinking
Poti sa incepi sa fii mai ambil cu fetele, sa le saluti si tu (ce e asa de greu sa zici tu un buna primul?), sa le zambesti, sa le iei in brate cand te iau si ele pe tine (nu te mananca sa stii, pot sa-ti franga inima da de mancat inca nu am auzit sa poata tongue). Nu trebuie acum sa te duci din prima si sa le pupi sau mai stiu eu ce.
Probabil ca ele isi permit cu tine pentru ca te vad asa mai timd.
Eu iti mai zic doar atat, nu cred ca a fi timid este egal cu a fi pampalau. Tine minte asta!

| Xenia16 a răspuns:

Te inteleg, unii baieti sunt timizi, iar cel mai bine este sa faci ce gandesti in acel moment, sa iti folosesti instinctul, sa calci pe timiditate.Si eu am fost timida si acum numai am nici o problema pentru ca fac ceea ce am in inima imi urmez instinctul.Nu trebuie sa te compari cu ceilalti asta te face mai neincrezator in tine. Uita-te in oglinda si spune-ti ca trebuie ca eu sunt eu si ca sunt un baiat de treaba si toate fetele m-ar place fiindca stiu sa ma comport cu ele. Poate nu iti va iesi din prima dar macar ai incercat si nu vei mai avea sentimentul de regret. Daca te ia in brate o fata raspunde-i la imbratisare, sarut-o dulce pe obraz.Succes!

| Andreea010100 a răspuns:

Tine-o tot asa. Multe fete plac baietii timizi. Si mie.