| Negoita_Nicolae_1966 a întrebat:

Salutare! Am 17 ani, 1.90 și 75 de kg. De o luna am observat ca când ejaculez, sperma mea este de culoare galben intens și gelatinoasa! Este oare o problema? Țin sa menționez ca nu am întreținut relații sexuale.

Răspuns Câştigător
| epurasu a răspuns:

Nu-ti fa probleme este bine asa cum e la tine.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu nu ai problema mea.ce ti se intampla tie se numeste polutie si o ai la pubertate...e perfect normal... poti face sa ti se intample mai rar daca limitezi vizionarea de chestii din astea cu aspect pornografic:poze sexy, filme, pot fi chiar si scene din filme de 12 ani.

https://www.sfatulmedicului.ro/......6/pagina_2

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Abstinența de la sex
Cu o perioadă lungă de timp fără activitate sexuală, sperma de culoare galbenă se poate forma. Semințele stagnează și își schimbă culoarea. Andrologii spun că ejacularea nu poate rămâne în corpul masculin pentru o lungă perioadă de timp. Ea iese prin poluare sau masturbare;

De ce schimbă sperma culoarea? Unul dintre motivele pentru umbra galbenă poate fi prezența unei boli sau a unei funcționări defectuoase a corpului. Lichidul purulent de la procesele inflamatorii dă semănarea semințelor;

De-a lungul anilor, un bărbat pierde calitatea spermatozoizilor, astfel încât culoarea consistenței semințelor devine gălbuie.

Influența patologiei hepatice asupra ejaculării
De ce se poate schimba culoarea spermei? Prezența inflamației în organism conduce la schimbări în funcționarea tuturor organelor și sistemelor. O excepție nu este lichidul seminal. Dacă zona purulentă se află foarte aproape de locul de excreție, celulele albe din sânge sunt incluse în descărcare. În medicină, fenomenul este numit pyospermie.

Simptome periculoase
Pentru a îmbunătăți calitatea și pentru a spori cantitatea de Spray de spermă Sperm XL. Substanțele active ale sprayului au o activitate transdermică mare, adică sunt absorbite rapid prin piele, activând producerea hormonului de testosteron, ceea ce asigură recuperarea spermei, creșterea cantității și creșterea fertilității.

Strălucirea secrețiilor sexuale ar trebui să alerteze un bărbat. Când apare un simptom, ar trebui să mergeți la clinica unde veți fi diagnosticată pentru patologie. Dacă organismul prezintă semne de boală, nu se recomandă întârzierea cu examinarea. Simptome periculoase:

https://materiale.pvgazeta.info/......lbena.html

| Emilian65 a răspuns:

Nu este nicio problema daca sperma are o alta culoare fata de cea care o stiai tu.