| anonimmous666 a întrebat:

Salutare! Am o întrebare legată de viața sexuală, mi-am început-o de curând, am 22 de ani și pâna la vârsta asta nu am avut parte de sex, decât de masturbare, de la 13 ani. Înainte să fac sex am penisul tare, dar eu ca să am sexul mai satisfăcător să nu dureze decât 2-3 minute mă masturbez înainte de a face sex cu 15-20 minute. Am încercat să fac sex după aceste minute dar aveam penisul tot moale, este foarte jenant pentru mine în fața iubitei mele. De multe ori mă bate gândul să iau pastilă din aia să mă țină cu ea numai tare non-stop. care ar fi perioada de recuperare după ejaculare? Dau fundă!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, nu te mai masturba inainte, ca sa nu te mai faci de rusine cand esti cu fata in pat.
Incepe prin a o satisface pe ea si dupa ce-i faci un preludiu foarte bun, obtinandu-i un orgasm clitoridian, abia atunci incepi partida de sex vaginal, ca-n felul asta fata este cat de cat satisfacuta si nu ramane cu buzele umflate fara satisfactie, daca tu termini repede.

| anonimmous666 explică (pentru Violleta2022):

Care ar fi perioada de refacere? Nu ai habar? Fata nu m-a lăsat să-i ofer plăcerea maximă pentru a acel orgasm, dar nu înțeleg de ce nu a vrut deloc, am încercat de două ori asta și a zis că încă nu este momentul pentru asta. ( cu mine și-a început și ea viața sexuală )

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonimmous666):

Asta poti discuta numai cu ea, ca eu nu am habar de ce ea se comporta asa, ce vrea sau cum vrea.

Nu stiu la ce perioada de refacerea te referi>
Esti bolnav?
Ai vreo boala sau operatie?

Ti-as sugera sa folosesti prezervativul la toate partidele sexuale, fiindca s-a dovedit ca prelungeste partida sexuala, fiind benefica pentru ambii participanti la sex.

https://www.csid.ro/......-19642160/
https://www.feminis.ro/......68588.html

| WilliamQoilung2024 a răspuns:

Posibil, creierul tău, a rămas pe mazturbare.
Adică și-a însușit ca fiind singurul mod de satisfacție sexuală.
Ca să rupi acest blocaj, evita masturbarea, o săptămână sau chiar două. Și atunci vei fi cu totul al om. Se vor naște în tine instinctele pentru sexul opus.