| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
am o intrebare, sper sa gasesc diverse pareri si de la voi, chiar daca eu banuiesc care ar fi raspunsul.
ce credeti voi despre un baiat care a avut o relatie de cativa ani, care s-a despartit de partenera in urma cu cateva lui, dar care in acest timp a vb cu mine pe internet si mi-a zis ca a uitat-o si ca-si doreste sa ne vedem. pana de curand am aflat ca de fapt nu a uitat-o si inca se mai gandeste la ea, ca o viseaza si ca o doreste...ca a incercat prin orice metoda sa o uite si nu a reusit. astept parerile voastre ca fapt divers si ca-mi doresc sa mai aflu si alte opinii.

Răspuns Câştigător
| BlancaFantasma a răspuns:

Ca vrea sa o uite si sa s efoloseasca de tine! nu il lua in seama,o sa gasesti un baiat care sa fie doar al tau, sa te iubeasca pe tine, nu sa te tina de mana si sa te sarute in timp ce se gandeste la altahappy nicio fata nu merita asta.

12 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Intreaba-l ce vrea pana la urma.

| georgiana_1403 a răspuns:

Iti dai seama ca nu a uitat-o mai ales ca la mijloc sunt ani ceea ce implica foarte multe clipe si frumoase si mai putin frumoase dar peste care au trecut fiind impreuna. Insa se vede ca el incearca si ar vrea sa aiba ceva si cu tine dar daca si tu vei vrea ceva va trebui sa ai rabdare cu el si sa il ajuti sa treaca peste. Cu timpul va uita si va fi doar pentru tine. Dar pentru asta are nevoie de ajutor. Bafta!

| stef87 a răspuns:

E discutabila treaba. Intr-adevar, risti sa fii doar un obiect, sa se foloseasca de tine doar ca sa treaca peste moment, dar sa nu aiba niciun plan cu tine.
Cand ti cu adevarat la cineva, nu o faci de dragul de a o face, ci pentru ca chiar merita. Daca era o persoana care i-a marcat viata, poate ca mereu va avea undeva acolo intr-un colt de inima o imagine cu ea, pentru ca ea merita!
Demonstreaza-i ca meriti si tu si vei avea si tu coltul tau sau poate mai mult! Sapa mai adanc in sufletul lui decat a facut precedenta si cu timpul o va uita in favoarea ta. Imaginea ei va fi tot mai nesemnificativa, pentru ca te are pe tine ca pesoana de baza.
Nu a reusit sa o uite pentru ca tot ce a intalnit pana acum ii e inferior ei, poate nu a intalnit nimic sau pur si simplu exagereaza pentru a atrage atentia ca e mai pretentios si trebuie alintat si toate cele.

| redgirl a răspuns (pentru stef87):

Ha ha ha laughing) mai ster87, dar ce comic esti tu. "alintatura mica " ce esti! adica sa ma multumesc cu firmituri si cu ramasite, raspuns de misogin ca si cel de mai sus care a postat! de ce o femeie trebuie sa se chinuie sa sape in sufletelu vostru si sa va si alinte? tu ai fost comic. meriti batut cu mo masa de biliard :*

| stef87 a răspuns (pentru redgirl):

Papusa, uite care e treaba, ca sa tina cineva la tine, trebuie sa demonstrezi ca meriti. Nu o sa uite ala de anumite momente super pentru un nimic, pentru o persoana care nu ii ofera nimic!

| Andreea52 a răspuns:

Faptul ca a avut o relatie cu fata respectiva de cativa ani ma face sa cred ca a iubit-o, nu poti sa stai cu o persoana mult timp daca nu simti ceva pentru respectiva. in ceea ce te priveste pe tine, eu cred ca ael vrea sa fuga de ceea ce simte, vede in tine o metoda da a o uita, incearca sa discuti cu el...

| redgirl a răspuns:

Ballancancion-am ales rasp tau drept castigator.

| BlancaFantasma a răspuns (pentru redgirl):

Redgirl,multumesc.asa as face si eu daca as fi in locul tau. vorba ta,daca ei se impaca ramai "cu buza umflata".nu are cum sa o uite asa repede,si nu ai de ce sa fi tu zana cea buna care sa-i vindece ranile.ti-ai face rau tine, si lui bine, iar in cazurile astea cel mai important e sa-ti fie tie bine.restul,treaba lor!

| Mdaan a răspuns:

Pentru inceput buna! as zice ca incearca sa o uite prin intermediul tau, ca nu se impaca cu ideea ca nu mai e cu ea, ii e teama de cuvantul pierdere, a devenit o obsesie sau pur si simplu ii place sa aiba mai multe prin preaja. nu cred ca daca ar "iubi-o" ar mai fi vorbit cu tine timpul asta (bine depinde si ce fel de discutie ati avut. daca a fost una amicala, imi retrag cuvintele)

| MembruNouNout a răspuns:

Buna Seara. Tot ce trebuie sa faci este sa ii acorzi o sansa de al cunoaste mai bine. Dupa un timp daca tu vezi ca el iti mai vorbeste de FOSTA sau ca te compara cu ea atunci poti pune capat. Dar pana atunci acorda-i o sansa si incearca sa ai incredere in el cu toate ca ii pare rau ca ti-a ascuns si ai aflat. O seara frumoasa si sa ai grija de tine.

| redgirl a răspuns (pentru MembruNouNout):

Si de ce sa fac incercarea asta? si daca el se impaca cu ea, eu raman cu buza umflata? laughing

| MembruNouNout a răspuns (pentru redgirl):

Daca tu nu ai incredere in El atunci cu siguranta el nu o sa aiba nicio sansa in fata ta. Tot ce trebuie sa faci este sa ii mai dai o sansa atata tot. cred ca nu iti mult.si nu cred ca sar impaca cu fosta lui odata ce o sa aiba sentimente fata de tine... alegerea ta. pa-pa