| EuIntreb a întrebat:

Salutare. Am si eu o dilema. Acum 1 an, o fata urma sa se mute la noi la scoala, insa nu a m-ai putut. Pana sa anunte ca nu mai vine, vorbeam in fiecare zi ( eu incepeam discutia). De atunci nu am mai vorbit cu ea. Pur si simplu nu raspundea daca o salutam etc. Azi mi-am facut curaj si am intrebat o daca e suparata pe mine (pe fb). A zis ca nu si "a ras". Am vorbit cateva minute si dupa a plecat. Treaba este ca alta colega a vorbit cu ea si i-a spus ca ma place ( acum cateva luni, colega acum mi-a spus, nu sunt sigur ca nu minte ). Eu vreau doar sa stiu ce pot face mai departe : sa continui sa incep discutiile, sa o las in pace, sa ii spun ca o plac sau alta varianta. Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| zElley a răspuns:

Trist, stii. unele fete trec peste "placutul" unei persoane foarte usor. Daca e adevarat ce ai zis tu si nu ati mai vorbit cateva luni e clar ca nu mai simte acelasi lucru, daca te placea te cauta, daca te placea isi facea timp de tine. Eu spun sa treci peste daca nu simti din partea ei o atentie mai "speciala". persoanele in ziua de azi sunt foarte inselatoare si chiar nu merita sa te atasezi de cine nu trebuie o sa ajungi sa te ranesti singur cu aluzii.

| EuIntreb explică (pentru zElley):

. Cred ca ce ai scris tu aici m-a schimbat complet.

3 răspunsuri:
| TheLoveDoctorr a răspuns:

1) Nu mai "combinati" pe net.
2) Nu te place, poate i-ai fost drag cateva zile si i-a spus colegei
3) Te-ai gandit ca probabil voia sa fii "ghidul" ei prin noua ei scoala?

| qMiruq a răspuns:

Discută cu ea deschis despre tot ceea ce te macină, nu-ţi fie teamă, continuă! Luptă pentru ce-ţi doreşti! Dacă nu rişti, nu câştigi, baftă multă să ai! :*