| anonim_4396 a întrebat:

Salut am si eu o problema de fapt este o nelamurire.

Aseara am iesit cu o colega de facultate intr-o cafenea. Vorbeam cu ea prin mesaje /what's app, se subantelege foarte bine motivul pentru care am iesit cu ea, cel putin eu.

Am stat de vroba cam 1 ora, discutia a fost mult mai ok decat imi imaginam, am vorbit tot felul de subiecte. Mi-am luat inima in dinti si am sarutat-o. A venit timpu sa plecam, am stat cu ea sa vina autobuzul si am plecat. Nu mi-a mai scris nimic si am bagt-o eu in seama si imi raspundea cam greu. Dimineata urmatoare nu a dat nici un mesaj si am bagat-o eu in seama. Imi raspundea tot asa cam la 10-15 min.I-am zis ca vreau s-o vad putin si mi-a zis ca a plecat de la facultate si am intrebat-o daca pot sa vin la ea la camin dupa care nu a mai raspuns deloc...

Ce a fost in capul ei, sau mai bine zis de ce s-a comportat asa?

Răspuns Câştigător
| AndradaMelania a răspuns:

Lasa-i timpul ei.
Este de apreciat ca ai avut curaj, bravo, insa poate ea nu isi dorea asa ceva si acum incearca sa te respinga.
Cere-ti politicos scuze si atat. Nu o mai cauta\stresa. Te comporti normal, far as ao pisezi. Daca o sa doreasca sa te vada\auda\sa-ti scrie, o sa iti ceara sa va intalniti, o sa te sune sau o sa iti scrie ea din proprie initiativa!
Baftaa, si nu te lasa descurajat daca ea nu o sa vrea, o sa gasesti pe altcineva mai potrivit.
O zi buna!winking

| JuSt222 a răspuns (pentru AndradaMelania):

Cam asta e norocu meu de cand ma stiu... Nu stiu de unde atata ghinionsad

| AndradaMelania a răspuns (pentru JuSt222):

Nu este ghinion. Eu aveam aceiasi mentalitate pana la 16 ani, cand l-am intalnit pe iubitul meu, cel care practic, mi-a schimbat viatahappy. Ai rabdare si nu da vina pe nimic si nimeni. Lasa timpul sa le rezolve pe toate si fi tu mereu!happy

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai iesit cu o colega la cafenea si vorbeati prin mesaje? Cool!

| anonimg a răspuns:

"Ce a fost in capul ei, sau mai bine zis de ce s-a comportat asa?"
Mai bine zis, ce a fost in capul tau, si nu in al ei. De ce spun asta? In primul rand, daca vrei sa intrii intr-o relatie, trebuie sa o faci cu un scop -casatoria; nu exista altul.
In al doilea rand, ca sa te imprietenesti cu cineva trebuie sa cunosti persoana respectiva. Nu intrii in relatie cu cineva pe care nu cunosti.
Pe de alta parte, daca treci peste cerintele divine, relatia nu va fi binecuvantata de Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cine stie ce tampenii i-ai zis timp de o ora.
Poate iti miroase gura.
Ai pus-o pe ea sa plateasca consumatia?

| Otto2014 a răspuns:

N-o mai baga in seama.

| Dracoola a răspuns:

atat nu pricep: de ce ai saruta-o daca ai apucat sa vorbesti cu ea o ora? Nu inteleg ce rost avea. Adica se stie ca a saruta o fata pe gura de exemplu este clar o aluzie la sex, ceva de genul: sari pe ea. Nu stiu ce mare curaj sa fie din a te repezi sa saruti o fata pe care de abia ai cunoscut-o, in fine, nu-i nici oribil dar nici nemaipomenit.

| Matrixy a răspuns:

Nu i-a placut de tine... E evident acest fapt. Sa fi fost interesata de tine te cauta sau iti scria macar.

| Starchild12 a răspuns:

Sigur sta si ea atarnand pe undeva cu un ştrang las-o dracu de bila de muci nu ai nevoie de ea