| gig96 a întrebat:

Salutare...Am si eu o intrebare...cam ciudata dar nu am cu cine ma sfatui.Deci am un testicul putin mai lasat decat celalat.Nu mult sa zic 1 centimetru.Imi poate afecta asta in vreun fel viata sexuala?
P.S inca nu am inceput viata sexuala am 16 ani

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, la toti barbatii, un testicul trebuie sa se gaseasca cu 5-15 mm mai jos decat celalalt. Este absolut normal si ar fi ceva in neregula daca ar fi amandoua la acelasi nivel.

17 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Sincer,nu-ti pot da un sfat legat de asta, pentru ca nu am!happy Dar aceeasi problema au avut-o mai multi prieteni si au fost la doctor.E posibil sa fie si o hernie.Nu ai de ce sa fii speriat.Repet,nu cunosc prea multe si poate ca nu e cazul tau.

| condru a răspuns:

Nu chiar deloc, este mai bine pentru ca daca ar fi amandoi la aceeasi inaltime sa-r lovi si te-ar durea, asa ca nu iti fa griji, nu iti afecteaza absolut deloc viata sexuala happy

| catosp a răspuns:

E ceva normal, un testicul(de obicei stangul) e mai mare si mai lasat decat celalalt, deoarece in acest mod se asigura o racire mai buna a materialului genetic, deci mai rau ar fi sa nu fie unul mai lasat decat celalalt.

| UnNumeMic a răspuns:

Nu vei pati nimic deoarece testiculele sun in continua miscare si de aceea ti se par putin mai lasate in anumite momente

| gig96 explică (pentru catosp):

Deci nu trebuie sa ma ingrijorez nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Cristi_Bodoc_1990 a răspuns:

Mai taie din el da-l dreacu big grin

| catosp a răspuns (pentru gig96):

Nu deloc.

| quiX18 a răspuns:

Nu te ingrijora, te maturizezi e normal asa ceva sa ti se intample.La toti li sa intamplat..ma rog nu toti au atras atentia.

| fanicutza a răspuns:

E clar cancer la testicol daca e lasat chiar asa mergi la un spital cat mai repede.

| Andradutsa a răspuns:

Nu este nici o problema. este ceva normal ca unul dintre testicule sa fie mai lasat ca celalalt. si la noi la fete, un san este mai mic decat decat celalalt.

deci, stai linistit tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca acea diferenta este naturala, nu ai de ce sa iti faci griji. Daca a survenit in urma unei cazaturi sau sarituri, a unui soc, poate fi o problema destul de serioasa.Numai bine.

| Albertooo a răspuns:

Ce probleme ai tu, altii mor de foame si tu iti masori testiculele...

| gig96 explică (pentru Albertooo):

Fara suparare dar esti cam prost!

| Albertooo a răspuns (pentru gig96):

Pai asa e, eu sincer nu mi-am masurat niciodata testiculelelaughing. daca nu ai ce face ea-te de cur si sari in sus!

| AlexanderM a răspuns:

Este ceva normal, stai chill!