| gig96 a întrebat:

Salutare...Am si eu o intrebare...cam ciudata dar nu am cu cine ma sfatui.Deci am un testicul putin mai lasat decat celalat.Nu mult sa zic 1 centimetru.Imi poate afecta asta in vreun fel viata sexuala?
P.S inca nu am inceput viata sexuala am 16 ani

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In mod normal, la toti barbatii, un testicul trebuie sa se gaseasca cu 5-15 mm mai jos decat celalalt. Este absolut normal si ar fi ceva in neregula daca ar fi amandoua la acelasi nivel.

17 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Sincer,nu-ti pot da un sfat legat de asta, pentru ca nu am!happy Dar aceeasi problema au avut-o mai multi prieteni si au fost la doctor.E posibil sa fie si o hernie.Nu ai de ce sa fii speriat.Repet,nu cunosc prea multe si poate ca nu e cazul tau.

| condru a răspuns:

Nu chiar deloc, este mai bine pentru ca daca ar fi amandoi la aceeasi inaltime sa-r lovi si te-ar durea, asa ca nu iti fa griji, nu iti afecteaza absolut deloc viata sexuala happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca acea diferenta este naturala, nu ai de ce sa iti faci griji. Daca a survenit in urma unei cazaturi sau sarituri, a unui soc, poate fi o problema destul de serioasa.Numai bine.

| catosp a răspuns:

E ceva normal, un testicul(de obicei stangul) e mai mare si mai lasat decat celalalt, deoarece in acest mod se asigura o racire mai buna a materialului genetic, deci mai rau ar fi sa nu fie unul mai lasat decat celalalt.

| gig96 explică (pentru catosp):

Deci nu trebuie sa ma ingrijorez nu?

Răspuns utilizator avertizat
| catosp a răspuns (pentru gig96):

Nu deloc.

| Andradutsa a răspuns:

Nu este nici o problema. este ceva normal ca unul dintre testicule sa fie mai lasat ca celalalt. si la noi la fete, un san este mai mic decat decat celalalt.

deci, stai linistit tongue

| Albertooo a răspuns:

Ce probleme ai tu, altii mor de foame si tu iti masori testiculele...

| gig96 explică (pentru Albertooo):

Fara suparare dar esti cam prost!

| Albertooo a răspuns (pentru gig96):

Pai asa e, eu sincer nu mi-am masurat niciodata testiculelelaughing. daca nu ai ce face ea-te de cur si sari in sus!

| quiX18 a răspuns:

Nu te ingrijora, te maturizezi e normal asa ceva sa ti se intample.La toti li sa intamplat..ma rog nu toti au atras atentia.

| UnNumeMic a răspuns:

Nu vei pati nimic deoarece testiculele sun in continua miscare si de aceea ti se par putin mai lasate in anumite momente

| AlexanderM a răspuns:

Este ceva normal, stai chill!

| Cristi_Bodoc_1990 a răspuns:

Mai taie din el da-l dreacu big grin

| fanicutza a răspuns:

E clar cancer la testicol daca e lasat chiar asa mergi la un spital cat mai repede.