| Annie123 a întrebat:

Salutare, am si eu o intrebare, cum citeva zile am inceput viata sexuala, si am facut-o deja de citeva ori dar acuma simt la fel durere si nimic orgasm, este ceva normal? sau e nevoie sa treca un pic de timp?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Asa cum se zice ca "pofta vine mancand" tot asa si placerea adica orgasmul va veni dupa o anumita vreme. Vaginul este un organ format din muschi circulari foarte puternici care prin dezvirginare si penetrarile ulterioare sufera un fel de traumatism. In timpul penetrarii muschii vaginului sunt supusi la intindere mare, succesiva, repetata, destul de indelungata si din aceasta cauza in acesti muschi se acumuleaza un fel de febra musculara.Placerea va urma dupa un timp cand va dispare febra si muschii vaginului se vor relaxa, ceea ce va contribui la obtinerea orgasmului mult dorit.

2 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

La femei placerea vine cu experienta. Deocamdata esti micuta si nu-ti cunosti corpul foarte bine. Abia cand vei prinde ceva experienta o sa inceapa sa-ti placa. Important e sa ai si viata sexuala cat de cat regulata si eventual sa stai cu partenerul. Daca o faci pe fuga cand nu-s parintii acasa, n-o sa fie prea grozav.

| MgdDroopy a răspuns:

Durerea e normala. Daca nu ai probleme medicale.
Iar orgasmul tine de compatibilitatea celor 2. Nu de timp. Sunt femei care nu au avut orgasme niciodata si altele care au la fiecare contact.
Nu exista o formula pentru asa ceva.